АБА ЛИГА: Дерби преокретом до тријумфа против Борца

05.11.2021. 22:47
KK SC Derbi
KK СЦ Дерби / Извор: Фото: АБА лига/СЦ Derby

Четврто славље тима из Подгорице.

Кошаркаши СЦ Дербија савладали су у првом мечу седмог кола АБА лиге у Подгорици Борац из Чачка са 88:74 (17:17, 22:29, 21:12, 28:16) и тако стигли до четврте победе у сезони док су гости доживели пети пораз.

ЕВРОЛИГА: Зенит лупио нови шамар Ефесу, Жалгирис наставља да се брука

СТИГАО ОДГОВОР ФМП-У: Огласио се Остоја Мијаиловић

ОВАКО ВИШЕ НЕ МОЖЕ: Филаделфија казнила Симонса

Борац је био бољи ривал у првом полувремену и после изједначене прве четвртине, стигли су Чачани до вођства на полувремену од седам поена после добро одиграсне друге деонице. Међутим, Дерби је стигао до потпуног преокрета у наставку. Предвођен Камењашем Дерби је стигао до предности од два поена у трећој деоници, да би победу оверио у последњој четвртини.

Кенан Камењаш је предводио СЦ Дерби са дабл-дабл учинком од 15 поена и 10 скокова, док је Виналес постигао 13 поена. У екипи Борца по 14 поена постигли су Иван Маринковић и Марко Пецарски.

Погледајте како изгледа Полина Грецки, ћерка хокејашке легенде Вејна Грецког.