АБА ЛИГА: Драма у Морачи припала Будућности (ФОТО)

18.03.2018. 22:50
Aleksandar Džikić
Александар Џикић / Извор: МН Press

Први меч полуфиналне серије.

Будућност је победила у Подгорици 84:83 (23:24, 11:15, 30:22, 23:19) и за корак је ближа финалу у ком ће готово извесно играти против Црвене звезде, јер су црвено-бели декласирањем Морнара показали да су за класу бољи од Барана. Други мечеви полуфиналне серије играће се у недељу, 25. марта, а у финале ће клубови који стигну до две победе.

ДИРЕКТНО ИЗ ЧИКАГА! Процурио детаљ са Аниног ПОРОЂАЈА који ће СВЕ ОДУШЕВИТИ (ФОТО)

ТОРИНО ОЧИМА НЕ ВЕРУЈЕ: Михајловић је смењен пре два месеца, али Бикови су ГОРИ без њега на клупи

ЕКСКЛУЗИВНО! Стигла ФОТОГРАФИЈА усликана непосредно пред Анин ПОРОЂАЈ! (ФОТО)

ЦЕЛА ХРВАТСКА ЦРВЕНИ: Жестока ТУЧА на великом дербију, СЕВАЛЕ ПЕСНИЦЕ на све стране (ВИДЕО)

Меч у Подгорици је протекао у резултатској клацкалици од почетка до краја. Ниједна екипа није имала двоцифрену предност током меча, а често се дешавало да се у року од три минута и по пет пута промени вођство. Цедевита је у последња четири минута, после серије 9-2, ушла са плус пет. Гибсон је тројком вратио Будућност на минус два на 2,11 пред крај меча, али је Вил Чери, најбољи играч утакмице, вратио Цедевиту на плус четири. На минут и 29 до краја, код резултата 78:81, Карло Жганец је направио намерну, али је Алекса Илић погодио само једно бацање. Немања Гордић је тројком смањио на 82:83 на 45 секунди до краја. Уследила су два промашаја Вила Черија, прво из игре, а затим и са слободних бацања, па је на 2,8 секудни до краја Немања Гордић имао два бацања на 82:83. Реализовао је бивши кошаркаш Партизана оба за вођство Будућности 84:83, испоставиће се и победу екипе коју са клупе предводи Александар Џикић

ФРАНЦУСКА И СВЕТ У ШОКУ! Балотели НАЈСТРАШНИЈЕ понизио ПСЖ (ФОТО)

Код Будућности је најефикаснији био Немања Гордић са 23 поена, док је 16 дао Кајл Гибсон, а 12 Никола Ивановић. У редовима Цедевите бриљантан је био Вил Чери са 24 поена, али је у финишу меча промашио два кључна напада и два бацања, Деметрис Николс је дао 19, а Филип Крушлин 12.