АБА ЛИГА: ФМП се тројкама изборио за мајсторицу у Љубљани (ФОТО)

06.05.2023. 22:29
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

Блистао Алекса Степановић.

Кошаркаши ФМП-а успели су да узврате ударац Цедевита Олимпији и изборе се за трећу одлучујућу утакмицу у Љубљани. Екипа Ненада Стефановића је у реванш мечу четвртфинала плеј-офа у Железнику савладала Љубљанчане са 102:96 (26:17, 24:28, 24:22, 28:29 ) и тако изборила мајсторицу.

ЗАТИШЈЕ ПРЕД БУРУ: Мишко обајавио фотку која је запалила друштвене мреже (ФОТО)

КЛАДИОНИЦЕ СУ РЕКЛЕ СВОЈЕ: Ово су квоте за МАЈСТОРИЦУ у Мадриду, ово је мало ко очекивао

Хрвати подигли буру због лопте, тврде да је на њој српски симбол

Гости су само у уводним минутима дуела имали предност, али је убрзо ФМП преузео контролу. Тим из Железника је до полувремена стекао пет поена предности, а у трећој деоници имао у неколико наврата двоцифрено вођство. Гости су у самом финишу успели да направе серију 10:1, смањили разлику на само четири поена у корист домаћина, али није било времена за преокрет.

ФМП је импресионирао сјајном нападачком игром, погодили су домаћи чак 13 тројки из 20 покушаја, а предњачио је бивши кошаркаш Партизана Алекса Степановић са чак шест погодака ван линије 6.75, из само девет покушаја.

Најефикаснији у екипи из Железника био је Бо Бич са 26 поена, док је Алекса Степановић додао 24, а Чарлс Менинг 21. Код гостију, најбољи је био Кевин Јоги Ферел са 22 поена, док су Едо Мурић и Џошуа Адамс убацили по 13.

Мајсторица ће бити одиграна у Љубљани, а термин ове утакмице биће накнадно саопштен.

Победник дуела између ФМП и Цедевита Олимпије састаће се у полуфиналу плеј-офа АБА лиге са бољим из дуела између Партизана и Студентског центра.