23.12.2022. 21:36
KK Zadar
KK Задар / Извор: Фото: АБА лига/Задар/Звонко Куцелин

Задар претрпео пети пораз.

Кошаркаши Цибоне савладали су у хрватском дербију у оквиру 12. кола АБА лиге екипу Задра са 75:68 (17:21, 24:22, 14:21, 13:11) и тако стигли до пете победе у сезони док су Задрани претпрели пети пораз.

ЕВРОЛИГА: Мицић срушио Радоњића, Жалгирис бољи од Бајерна

СТИГАО КАМПАЦО, АЛИ... Сада је дошла и лоша вест за навијаче Црвене звезде! Ништа од ЊЕГА

ОВО СЕ НИЈЕ ВИДЕЛО У ПРЕНОСУ: Жељко Обрадовић НИКАД није прославио ОВАКО неку победу (ВИДЕО)

Цибона је боље отворила меч и стрекла предност коју је успела да сачува до полувремена. Гости из Загреба су током треће четвртине стигли и до двоцфирене предности што има је била довољна залиха како би стигли до тријумфа, а ЗАдру није помогао ни пословично расположени Лука Божић.

Крешимир Љубич је са 15 поена предводио Цибону док су по 12 постигли Александар Аранитовић, Борна Капуста и Блаж Меисчек. У Задру је Божић био најефикаснији са 16 поена, док је Марко Рамљак постигао 11.