ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ЛАКТАШИМА: Игокеа нанела први пораз Звезди

10.10.2021. 18:23
Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: Фото: АБА лига/Игокеа/Никола Вуруна

Домаћин стекао недостижну предност у првом полувремену.

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз у Лакташима од Игокее са , у трећем колу АБА лиге. Био је то први пораз црно-белих у регионалном такмичењу који су потпуно подбацили у овом мечу и нису били ни близу нивоа утакмцие против Макабија у Евролиги.

ЈОШ КОЛО ДО КРАЈА АБА: Сад је много јасније – ево на кога ће Звезда у плеј-офу

АБА ЛИГА: Мега преживела ДРАМУ! Смит у продужетку СРУШИО Крку (ВИДЕО)

ЦРВЕНО-БЕЛИ ЗАСЕНИЛИ ВЕЛИКАНЕ: Податак који ће ОБРАДОВАТИ све навијаче Звезде!

Од старта меча Игокеа је била та која је играла са више енергије и много снажније у одбрани што се врло брзо одразило и на резултат па је на половини прве деонице предност домаћина била 16:6. Слабо је Звзеда играла у одбрани, напад је тако био проблематичан и домаћин је водио 21:14 на првом малом одмору. Још горе је све било по госте у другој четвртини. Споља ништа није могла да погоди екипа Дејана Радоњића док је Игокеа и даље била врло агресивна у одбрани, па су црвено-бели врло тешко долазили до коша. Домачин је константно држао двоцифрено вођство, да би у завршници стигао и до 22 поена предности колико је било на полувремену.

Тек се у наставку мало разбудила Радоњићева екипа. Звезда је почела да игра много ангажованије у одбрани, погодили су црвено-бели и прву тројку, док је Игокеа почела да се мучи у нападу па је њена предност пред последњу четвртину била преполовљена 54:44. Наставила је Звезда са истом агресивношћу у последнхјој четвртини и успела да стигне до 56:51 у 34. минуту. Међутим, пропустила је Звезеда неколико напада да се додатно приближи, а на сцену ступио некадашњи играч црвено-белих Алекса Раданов па је Игокеа у 36. минуту поново имала двоцифрену предност 62:51. Ту је питање победника и дефинитивно било решено, иако су гости до краја успели да извуку пораз са пристојнијом разликом него што је деловало да ће то бити.

Кошаркаши Црвене звезде од 19 часова гостују у Лакташима екипи Игокее у оквиру трећег кола АБА лиге. Црвено-бели у овај меч улазе после одличлне игре у Евролиги и славља против Макабија у Тел Авиву.

Звезда је у претходна два кола АБА лиге остварила обе победе против Сплита и Будућности, док је Игокеа поражена од ФМП-а и затим славила против чачанског Борца.

Иако тренер црвено-белих Дејан Радоњић ни на овом мечу не може да рачуна на Бранка Лазића, Маика Цирбеса и Арона Вајта, али без обзира на то бранилац титуле у регионалном такмичењу у овај меч улази са статусом фаворита.

40. минут
Крај утакмице, Игокеа је славила 75:68.
37. минут
Игокеа је направила серију 11-2 и води 67:53.
36. минут
Поново је Игокеа успела да стигне до двоцифрене предности 62:51.
34. минут
Потпуно се Звезда вратила у меч, Митровић је постигао кош уз фаул. Није искористио бацање, али је Звезда пришла на 56:51.
33. минут
И даље Игокеа има двоцифрену предност 56:46.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Игокеина предност са полувремена је преполовљена 54:44.
28. минут
Звезда је пришла на испод 10 поена заостатка после поена Калинића, 51:42.
27. минут
Неколико добрих потеза Митровића, Звезда је смањила на 51:37, а Драган Бајић реагује тајм-аутом.
25. минут
Успела је Звезда да повеже неколико добрих акција, али предност Игокее је и даље висока, 48:31.
22. минут
Калоинић погађа прву тројку за Звезду, резултат је 45:27.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Крај првог полувремена, Игокеа води 44:22.
19. минут
Расте предност Игокее која има 19 поена предности, 39:20.
17. минут
Наставља Игоека са добром игром и води 32:18.
15. минут
Стиже Игокеа до двоцифрене предности 27:16 поенима Раданова. Радоњић поново тражи тајм-аут.
13. минут
Игокеа чува вођство и у наставку 25:16.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Игокеа води 21:14.
9. минут
Успела је Звезда да заустави налет домаћина, али после тројке Игокеа води 19:12.
6. минут
Тројком Старкса Игокеа стиже до вођства 14:6, а Дејан Радоњић реагује тајм-аутом.