АБА ЛИГА: Игокеа је била близу. Звезда у трилеру ипак сачувала ореол непобедивостИ (ФОТО)

12.01.2019. 18:59
Muhamed Faje
Мухамед Фаје / Извор: Фото: Игокеа/Ненад Вуруна

Црвено-бели остварили 15. тријумф.

Кошаркаши Црвене зведе имали су најтежи испит у досадашњем делу сезоне у АБА лиги против Игокее у Лакташима, али је чета Милана Томића ипак успела да дође до победе са 79:77 (20:18, 21:25, 18:19, 20:15) и тако упише 15. тријумф у регионалном такмичењу. Била је Игокеа више него равноправан противник Звезди, дуго имала и вођство у својим рукама захваљујући великом броју офанзивних скокова, чак 21, а укупно 10 више од гостију из Београда.

Иако без помоћи повређених Бранка Лазића, Маика Цирбеса и Билија Берона, али уз повратак Мухамеда Фајеа, Црвена звезда је имала веома добар почетак у Лакташима и повела на старту 6:1 и 8:4 у 3. минуту, али је домаћин са заиграо болкје и са три тројке дошао до 14:10 у 5. минуту. Звезда је у наредна три минута успела да серијом 8-0 стигне до 18:14, да би на првом малом одмору гости водили 20:18. Ривали су наставили да играју на махове и у деругој четвртини. Звезда је боље почела и држала вођство, али је до 14. минута Игокеа ситгла до максималних пет поена предности 31:26. Успели су црвено-бели да стигну до изједначења 31:31, а затим се играло кош за кош, да би Игокеа минут пре полувремена стигла до нове максималне предности 43:37. Ипак, до одласка на мали одмор Звезда је смањила на 43:41

Почетак треће3 деонице припао је домаћину који је повео са 46:41, али је затим Звезда имала три минута добре игре, направила серију 12-2 и повела 53:48. Успела је Игокеа да прекине Звездин налет, и узврати истом мером, па је у 27. минуту домаћин имао предност 60:55. Поново је уследио период неповезане игре оба тима уз много промашаја, а пред последњу четвртину Игоека је имала вођство 62:59.

У уводна два минута последње деонице поени су постизани само са линије за слободна бацања, да би то прекинуо одличним продором уз фаул Регланда за изједначење 64:64 у 33. минуту. Милошевић који је Звезди правио много проблема офанзивним скоковима промашио је оба бацања, а Перпероглу тројком после дужег времена донео Звезди 67:64 у 35. минуту, да би предност гостију порасла на четири поена 69:65 у 37. минуту. Регланд је у завршници предводио Звезду која је константно имала од четири до пет поена предности, али је Игокеао успевала да прати и на 60 секунди до краја било је 75:73 за госте. Звезда није успела да искористи напад, али је Алекса Раданов украо лопту и закуцао тешко извојевану победу Звезде у Лакташима.

ИГОКЕА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 77:79 (18:20, 25:21, 19:18, 15:20)

ДВОРАНА: Лакташи.

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Арсенијевић, Хаџић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.500.

ИГОКЕА: Талић, Лешић 11, Адамовић 12, Јанковић, Милошевић 8, Џерет, Радивојевић 10, Лафајет 5, Илић 3, Анђушић 15, Рикић 4, Луковић 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд18, Раданов 2, Човић 4, Кешељ, Перпероглу 7, Давидовац 11, Ненадић 4, Фаје 7, Добрић, Ристић 8, Симанић 7, Оџо 11.

ФМП - Будућност (18)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 15-0, Цедевита 11-4, Будућност 9-5, Партизан 9-6, Мега Бемакс 8-6, ФМП 6-8, Цибона 6-9, Задар 5-9, Морнар 5-9, Игокеа 5-10, Олимпија 4-10, Крка 4-11.

Погледајте како изгледа најзгоднија бразилска одбојкашица Таиса.