АБА ЛИГА: Игокеа савладала Мегу и удаљила је од плеј-офа

06.03.2022. 15:55
KK Mega Basket
KK Мега Баскет / Извор: МН Press

Тим из Лакташа остварио 11. тријумф.

Кошаркаши Игокее савладали су у 21. колу АБА лиге као гости Мегу са 81:71 (14:15, 18:22, 13:28, 21:21) и тако стигли до 11. победе. Мега је претрпела 11. пораз у сезони, а четврти узастопни и остале су јој само теоретске шансе за пласман у плеј-оф.

РАСПУСТИЛИ ЕКИПЕ И НЕЋЕ ИГРАТИ У ЕВРОПИ: Хрват разочаран - једним потезом постали смо слободни играчи

ЛЕБРОН ОДЛУЧИО КАЛИФОРНИЈСКИ ДЕРБИ: Џејмс затрпао кош Вориорса (ВИДЕО)

НИЈЕ ТЕК ТАКО МОГАО ДОЂЕ У ВИРТУС: Хекет је морао да плати ЦСКА велику суму новца (ФОТО)

Мега је била нешто боља у првом полувремену што је тиму Владимира Јовановића донело пет поена предности на полувремену (37:32). Међутим, Игокеа је много боље играла у другом полувремену, посебно у трећој четвртини када је стигла до потпуног преокрета и двоцифрене предности коју је сачувала лако у последњих 10 минута и остварила победу.

Код Игокее је најефикаснији био Антабија Волер са 17 поена, док је Марко Јошило постигао 14. У редовима Меге је Никола Јовић убацио 22 поена, а Карло Матковић је уз 17 поена имао и 11 скокова.

Погледајте како изгледа Фабиола Парало, девојка фудбалера Лага Жуниора.