АБА ЛИГА: Играли су Цедевита и Будућност, а резултат ће занимати све звездаше (ФОТО)

25.03.2018. 19:52
KK Cedevita
KK Цедевита / Извор: Фото: Цедевита/Марин Шушић

Узбудљив меч у Загребу.

Кошаркаши Цедевите савладали су у Загребу Будућност 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23) и тако изједначили на 1:1 у полуфиналној серији и изборили трећи меч који ће се играти у Подгорици 1. априла. Домаћин је до победе дошао фантастичном серијом 22-0 која се протегла на завршницу прве и почетак друге деонице, а испоставило се да ту разлику Будућност није успела да угрози, иако је до ркаја у пар наврата усепвала да приђе на мање од десет разлике.

Расположенија је била Цедевита почетком меча, али су гости из Подгорице брзо преокренули резултат и дошли до вођства 17:10. Међутим, уследила је фантастичан серија Цедевите, прво 13-0 до краја прве четвртине, а затим су Сокићи наставии у другој деоници све док нису повели са 32:17 у 13. минуту. Двоцифрену предност домаћин је успешно чувао преко Николса и уз одличну одбрану Черија, док се Будућност мучила у нападу, па је на полувремену Цедевита водил 44:33.

Добро је домаћин почео трећу деоницу и брзо повео 49:33, а ускоро и 53:35. Успела је коначно да се пробуди Будућност, па су изабраници Александра Џикића успели да приђу на 55:45 у 28. минуту, а наду Подгоричанима тројком у последњој секунди треће четвртине донео је Гибсон за резултат 61:52. Тај налет је Цедевита успела да одбије на старту последњих десет минута меча и успела да дође још једном до 15 поена предности 67:52. Будућност је пет минута пре краја меча успела да смањи на осам поена предности, домаћин је поново успео да одбије тај налет, али су упрони Подгоричани три минута пре краја још једном дошли на само осам поена заостатка 71:63.

Подгоричани су поенима Лендрија са пенала и тројком смањили на 73:68 два минута пре краја, а пет разолике било је и 30 секунди касније. Међутим, искусни Укић и Крушлин успели су да уведу Цедевиту у мирну завршницу која је успела да избори мајсторицу која ће се играти у Подгорици.

ЦЕДЕВИТА - БУДУЋНОСТ 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23)

ДВОРАНА: Дом спортова.

СУДИЈЕ: Јавор, Мајкић, Петек.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.200.

ЦЕДЕВИТА: Укић 10, Крушлин 13, Перковић, Џонсон 2, Николс 25, Славица, Жганец 2, Муса 5, Чери 10, Маркота 7, Рамљак 4, Стипановић 4.

БУДУЋНОСТ: Ивановић 13, Шеховић 3, Доелман 10, С. Шеховић, Старовлах, Гордић 12, Илић, З. Николић 2, Гибсон 20, Поповић, Лендри 12, Д. Николић.