АБА ЛИГА: Изненађење већ на старту, Борац узео скалп Партизану (ВИДЕО)

03.10.2020. 22:40
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Twitter/KK Партизан

Тријумф дебитанта регионалном такмичењу.

Дебитант у АБА лиги Борац, направио је велико изненађење пошто је савладао фаворизовани Партизан у дворани ''Ранко Жеравица'' са 87:78 (24:17, 25:19, 19:21, 19:21). Гости из Чачка храбро су ушли у дуел са црно-белима који никако нису успевал ида пронађу ритам на овој утакмици. Чачани су потпуно надскочили Партизан, а послужио их је и шут за три поена, па су потпуно заслужено стигли до победе.

ОДМАХ ЈЕ ИЗОЛОВАН: Српски репрезентативац ПОЗИТИВАН НА КОРОНУ!

НИЈЕ ДУГО ЧЕКАО НА ПОСАО: Док Риверс нови тренер Филаделфије!

ХРАБРО ПРИЗНАЊЕ ПАРТИЗАНОВОГ КОШАРКАША: Био сам зависник, боловао сам од анксиозности!

Од старта су гости из Чачка показали да ове сезоне ником неће бити лако против њих без обзира што су дебитанти у АБА лиги. Неранџић, Чарапић и Торнотн у уводним минутима меча предводили су Борац против црно-белих који као да нису очекивали јак отпор гостију. Борац је после три минута водиол 9:4, да би Јарамаз тројком покренуо Партизан који је успео да изједначи на 13:13 у 7. минуту. Међутим, није то пољулало самопоуздање гостију пошто су Торнтон и Чарапић наставили да погађају, а када су им се придружили Милетић и Смит гости су прву деоницу завршили са изненађујућих седам поена вишка (24:17).

Почетак друге четвртине у потпуности је припао Борцу. Душан Милетић је наставио добру игру из прве деонице и тројком донео прву двоцифрену предност за госте 27:17 у 11. минуту. Некадашњи играч Партизана био је незаустављив и после поготка уз фаул уз искоришћено слободно бацање донео је Борцу вођство 33:20 у 13. минуту. Црно-бели су имали много проблема у тим тренуцима. Гости су успевали да покупе велики број скокова у нападу, што има је доносило другуг шансу за поентирање. Покушаовао је Владо Шћепановић са изменама да трген своје играче, али је Борац стигао и до максималних 15 поена предности 15. минуту. У тим тренуцима су црно-беле држали Јарама и Томас, али је Борац и даље имао у сваком тренутку одговор и гости су на полувремену отишли са двоцифрнеом предношћу.

Иако је Борац на почетку треће четвртине успео да задржи двоцифрену предност, Јарамаз и Гордић успели су тројкама да смање заостатак за гостима на 58:51 у 25. минуту. Одговор Борца стигао је преко Чарапића и Торнтона, а осим добре игре у одбрани госте је служио и шут за три поена па је у 28. минуту предност Чачана опет била двоцифрена 66:53. Минијатуром Анголе у завршници четвртине Партизан је пред одлучујућу деоницу успео да приђе на 11 поена заостатка.

Закуцавањем Мозлија отворена је последња деоница, да би Пејџ тројком уз поене Мозлија серијом 7-0 пришао на 71:68 у 35. минуту. Међутим, још једном је Борац тројком решио напад, а погодио је Радован Ђоковић. Иако је Јарамаз успео да постигне поене уз изнуђен фаул и са пенала неутралише тројку Ђоковића, на другој страни је Тодоровић био прецизан и Чачани су четири минута пре ркаја водили 77:71. Јарамаз је уз Мозлија био најрасположенији у Партизану и тројком је смањио на 78:74, да би Милетић узвратио дсвојком, а затим је Ђоковић својом трећом тројком у последњој четвртини донео Борцу вођство 83:74 на 64 секунде пре краја и тако решио питање победника, оверивши велико изненађење у дворани ''Ранко Жеравица''.

ПАРТИЗАН - БОРАЦ 78:87 (17:24, 19:25, 21:19, 21:19)

ДВОРАНА: Ранко Жеравица.

СУДИЈЕ: Јурас, Николић, Стефановић.

ПАРТИЗАН: Мика 10, Милер-Мекинтајер 4, Пејџ 6, Дангубић, Гордић 13, Јарамаз 21, Ангола 6, Величковић 2, Јанковић 2, Томас 6, Трифуновић, Мозли 8.

БОРАЦ: Торнтон 11, Смит 9, Ђоковић 12, Милетић 10, Гавриловић, Кочовић 7, Неранџић 9, Новаковић 3, Џонс 10, Тодоровић 5, Чарапић 11.