АБА ЛИГА: Јадрански великан на прагу ИСПАДАЊА, Македонци пред елитом

17.04.2019. 19:53
Lovre Bašić
Ловре Башић / Извор: Фото: Задар/Звонко Куцелин

Велики брејк.

Кошаркаши Задра поражени су у првом мечу баража за опстанак у АБА лиги од екипе МЗТ-а резултатом 83:89 ((18:30, 18:27, 25:22, 22:10). Гости су сјајно отворили меч, већ у првој четвртини дошли су до двоцифрене разлике која је до полувремена порасла на плус 21 (57:36) што је било недостижно за Задране.

ОГЛАСИО СЕ БЈЕЛИЦА: Открио личне планове, али и прву ствар којој се окреће по завршетку сезоне (ФОТО)

НОВИ СКАНДАЛ У ПОДГОРИЦИ: Нападнут тренер Црвене звезде и играчи, летели топовски удари...

БРУКА И СРАМОТА: Ево шта ГРМИ у Морачи сат времена пре почетка меча између Будућности и Звезде!

Најзаслужнији за тријумф гостију био је крилни центар Андрија Бојић који је био близу дабл-дабла са 24 поена и девет скокова, Американац Вудард је додао 22, а Иве Иванов 19. Код задрана једини расположени били су Божић и Литл. Лука Божић је био близу трипл-дабл учинка са 19 поена, десет ухваћених лопти и осам асистенција, док је Литл постигао 18 кошева, уз катастрофалан шут за три поена (1/7).

Бараж за опстанак у АБА лиги игра се на две добијене утакмице, а МЗТ ће меч лопту за повратак у јадранску елиту имати у Скопљу.

Погледајте како изгледа српска одбојкашица Јована Бракочевић.