АБА ЛИГА: Карпош "наљутио" Звезду на почетку, а онда је уследио ДЕБАКЛ (ВИДЕО)

14.02.2017. 19:38
Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић / Извор: МН Press

У Скопљу је одиграна премијерна утакмица 23. кола регионалног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде победили су Карпош Соколи, у премијерној утакмици 23. кола АБА лиге. Екипа Дејана Радоњића је само на почетку утакмице у Скопљу губила (и са 18:8), али је онда постепено преузимала иницијативу па је на крају било 98:61 (23:24, 26:13, 21:12, 28:12). Звезда тренутно има учинак 22-1, а Карпош 9-14.  Највише поена за госте из Београда постигао је капитен Лука Митровић, који је за 15 минута убацио исто толико поена, а пратили су га Огњен Кузмић са 14, Марко Симоновић 13, као и трио Добрић - Гудурић - Томпсон, са по десет поена. За Карпош, Драган Лабовић је постигао 20 поена.

После 18:8 за Карпош на почетку меча, Звезда је полако преокретала меч у своју корист. У последњим тренуцима уводне четвртине, Звезда је стигла до изједначења од 23:23, али је Пери са линије слободних бацања погодио за 24:23. Звезда је у другој четвртини преокренула резултат и на полувреме отишла с двоцифреном предношћу, 49:37. Београдски тим до краја није испуштао предност, већ је само повећавао и на крају је остварио убедљив тријумф.

ГЛЕДА ЗВЕЗДУ УЖИВО: Сви се питају, за кога навија Перо Антић? (ФОТО)

Звезда је вечерас имала много бољи учинак за два него за три поена. За два су изабраници Дејана Радоњића шутирали 31/38 (82 %), а за три поена 8/20 (40 %). Овај тријумф представља одличну увертиру за турнир Купа Радивоја Кораћа. У четвртфиналу, Звезда ће у четвртак, у Нишу играти против Вршца.

Кад Јовић лупа БЛОКАДЕ, све "ПУЦА" (ВИДЕО)

Карпош Соколи - Црвена звезда 61:98 (24:23, 13:16, 12:21, 12:28)

КАРПОШ СОКОЛИ: Јакимовски-, Пери 8, Соколов 2, Пенов-, Сапунџијев -, Трајковски 18п, 8ск, Бакоч, Шепа 4, Кнежевић-, Лабовић 20, 6ск, Зековић 4, Мавра 5

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс-, Томпсон 10, Митровић 15, Лазић 2, Симанић 3, Добрић 10, Симоновић 13, Ракићевић 3, Џенкинс 10, Гудурић 10п, 5ск, 7ас, Јовић 8п, 5ас, Кузмић 14, 4ск.