ЗВЕЗДА ЗА ПОРАЗ ВРАТИЛА СА КАМАТОМ: Недовић се поигравао са Задром

12.02.2023. 17:47
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: АБА лига/Задар/Звонко Кучелин

Црвено-бели стигли до 17. тријумфа

Кошаркшаи Црвене звезде успели су да савладају Задар на гоствању са 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20) и тако стигну до 17. победе у сезони. Црвено-бел ису се тако реванширали Задранима који су им нанели једини пораз  до сада у регионалном такмичењу.

БРЗО ЋЕ НАЗАД У ЗВЕЗДУ: Топић још једном донео победу OKK Београду (ВИДЕО)

ГОВОРИ СРПСКИ ДА ТЕ ЦЕО СВЕТ РАЗУМЕ: Мелоун се ОБРАТИО Јокићу после победе (ВИДЕО)

ЧОВИЋ ОТКРИО: Звезда несигурна за Куп! Није готово са Теодосићем

Први минути меча протекли су у вођству Задра, али је Звезда брзо преокренула резултат уз помоћ расположеног Митровића и тројки Вилдозе и Петрушева и стекла предност 12:6 у 4. минуту. Међутим, разиграо се код домаћина Дрежњак и у серији Задра 7-0 постигао све поене за предност 13:12 у 6. минуту. Улазака Недовића и Кампаца додатно је убрзао Звездину игру, а њих двојица вратила су предност Звезди 18:13 у 8. минуту. Наставио је Недовић да погађа продорима и Звезда је на крају прве деонице водила 22:18. Звезда је боље почела другу четвртину и серијом 9-0  у којој су ушле тројке Лазића и Недовића уз двојку Кампаца стекла двоцифрену предност 31:18 у 12. минуту. Задар је успео да постигне пет поена у низу и смањи заостатак, али се у потупности разиграо Немања Недовић и уз добру одбану, Звезда је брзо повећавала предност и у 17. минуту стигла до максималне предности 46:27, а високо вођство су црвено-бели сачували и на полувремену предвођени са 19 поена Немање Недовића.

После мало споријег почетка другог полувремена, Звезда је направила серију 8-0 захваљујући тројкама Добрића и Камапца, да би серију заокружио Митровић са пенала и црвено-бели су водили 55:33 у 23. минуту. Међутим, Задар је успео да се консолидује и заигра боље па је у 27. минуту успео да смањи на 58:43, али је потенцијални налет домачина зауставио Добрић тројком за 61:43. Уследио је период меча када се играло практично кош за кош, а Звезда је без већих проблема чувала високу предност и у последњу деоницу ушла са са вођством 73:56 после три погођена слободна бацања Немање Недоивћа.

Последњих десет минута ње донело никаква битнија узбуђења. Црвена звезда је рутински одржавала предност уз неколико одличних потеза Факунда Камаца и у 36. минуту црвено-бели су водили 85:63. У преостала четири минута Звезда је исконтролисала меч и мирно га привела крај за још једну победу у АБА лиги.

ЗАДАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 76:95 (18:22, 13:25, 25:26, 20:22)

ДВОРАНА: Крешимир Ћосић

СУДИЈЕ: Болтаузер, Јавор, Никшић

ГЛЕДАЛАЦА: 6.000

ЗАДАР: Дејвис, Јордано 16, Кларица 3, Сикирић, Чампара 3, Матулина, Његован, Лакић 6, Дрежњак 21, Божић 25, Рамљак, Шантељ 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 8, Лазеревић, Кампацо 10, Митровић 13, Лазић 3, Мартин 2, Добрић 12, Ивановић 3, Илић 6, Недовић 29, Петрушев 8, Бентил 1.