АБА ЛИГА: Мега убедљива у Подгорици против Студентског центра

11.02.2023. 20:14
KK Mega
KK Мега / Извор: Фото: АБА лига/СЦ Derby/Filip Рогановић

Осми тријумф београдског тима.

Кошаркшаи Меге савладали су у Подгорици екипу Студентског центра са 103:83 (21:19, 29:30, 28:16, 25:18) у оквиру 19. кола АБА лиге. Меги је ово била осма победа у сезони и сада је на деветом месту, док је Студентски центар доживео 10. пораз и тренутно је на шестој позицији

ЗВЕЗДИ СУ ВЕЋ СКИНУЛИ СКАЛП Јусуп упозорава: "Нема тежег противника у овом тренутку"

СРБИЈУ ЧЕКА ПОСЛЕДЊИ КВАЛИФИКАЦИОНИ ПРОЗОР: Да ли ће играчи вечитих бити у репрезентацији

МИЈАТОВИЋ: Имамо обавезу да против Партизана одиграмо најбоље што можемо

Прво полувреме било је углавном изједначено у Подгорици, а Мега је на великом одмору имала само поен предности (50:49). Међути, гости су се разиграли у наставку, посебно у трећој четвртини када су стекли двоцифрену предност коју су у полседњих десет минута повећали и остварили убедљив тријумф.

Матеј Рудан је са 24 поена био најефикаснији у Меги, а три мање је постигао Ахмад Рори коме је једна асистенција недостајал за дабл-дабл учинак. Домаћина ј епредводио Данило Тасић са 20 поена, а 16 је постигао Флечер Маги.

Погледајте како изгледа Јулијана Тригубчак, позната хокејашка навијачица.