АБА ЛИГА: Крка добила ДЕРБИ зачеља, Срби у Хрватској играју меч СЕЗОНЕ!

16.04.2021. 19:10
KK KRka
KK КРка / Извор: Фото: АБА лига/Крка/Драго Перко/косарка.сл

Преокрет.

Кошаркаши Крке победили су на свом паркету Сплит резултатом 77:71 (12:18, 24:15, 14:18, 27:20), у одложеном мечу 23. кола АБА лиге.

МЕРИДИАН НАЈВЕЋЕ КВОТЕ: Тотенхем 2.35, Бајерн 2.05, Интер 2.45, Марсеј 2.05

"ЈОКИЋ ЈЕ КАНДИДАТ ЗА МВП": Шекил О'нил открио како ће изгледати Денвер након повреде Мареја

ШТА ЋЕ РЕЋИ ГРОБАРИ: Бивши играч Партизана без клуба, али желе га и црвено-бели!

Више од 30 минута било је неизвесно у дворани Леон Штукељ. Ниједног тренутка у том периоду разлика није прешла двоцифрену границу, а после коша Марка Луковића на отварању последње деонице Сплит је дошао до првог вођства још од прве четвртине и имао је 53:52 у рукама.

Али, тај резултатски заокрет пробудио је инат код домаћина који се у наредних шест минута потпуно разгоропадио и добио утакмицу серијом 17:2! Прво је Крка преко разбуђеног Адина Врапца нанизала 13 поена, од чега је репрезентативац БиХ убацио девет и имао притом помоћ Луке Лапорника, да би заједно с Нејцом Баричем комплетирао низ који је решио победника.

Најефикаснији у победничком тиму био је бивши играч Партизана Адин Врабац са 18 поена, осам скокова и три асистенције, Јуре Шкифић је додао 13 кошева, док је Нејц Барич убацио 12 поена.

Најбољи код Сплита био је искусни Роко Лени Укић са 19 поена, Лука Бабић је постигао 15 кошева, а Марин Марић је уписао 14 поена уз четири скока.

На табели АБА лиге Цибона, Сплит и Крка деле 10. место са осам победа и 16 пораза. Подсетимо, Словенци у наредном колу дочекују Црвену звезду, док хрватски тим игра на свом терену против чачанског Борца.