АБА ЛИГА: Крка однела бодова из Железника после продужетка

02.10.2023. 19:51
KK FMP
KK ФМП / Извор: Фото: АБА лига/ФМП Soccerbet/Ivica Веселинов

Покушај Вокера за победу изблокиран.

Кошаркаши ФМП-а почели су поразом сезону у АБА лиги пошто их је у Железнику, у мечу првог кола регионалног такмичења, савладала Крка после продужетка резултатом 99:97 (27:18, 26:26, 21:24, 9:15, 16:14).

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ЕВРОЛИГИ: Од ове сезоне важи НОВО правило

ЈОКИЋ ПОНОВО СВЕ НАСМЕЈАО: Ево у чему је дошао на почетак припрема (ФОТО)

ПРОБЛЕМИ ЗА АРМАНИ: Маодо Ло пропушта почетак сезоне у Евролиги

Крка, прошлосезонски АБА 2 лигаш, боље је отворила меч и стекла предност од девет поена већ у првој деоници, а пред финиш полувремена имала је и плус 13 (50:37). Домаћин је од тад заиграо много боље и стално смањивао предност, да би у финишу меча и повео 83:81 на два ипо минута до краја. До краја меча ФМП није поентирао, а Нико Бачвић је две секунде пре краја меча промашио шут за победу. У продужетку је било неизвесно све до последњих секунди, а Џордан Вокер је покушао да донесе победу домаћину уз звук сирене, али га је изблокирао Марко Радовановић и бодови су отишли у Словенију.

Најефикаснији у редовима победничке екипе били су Јуриј Мацура са 23, Јан Шпан са 18, Миха Церквеник са 13 и Ајзеја Казинс са 12 поена. Код домаћина су најефикаснији били Иго Бесон са 23, Нејт Вотсон са 18, Бојан Суботић са 14 и Вокер са 10 поена.