АБА ЛИГА: Луд почетак у Пиониру, буђење Партизана и разбијање Цибоне (ФОТО)

10.11.2018. 20:49
Aleksej Nikolić
Алексеј Николић / Извор: МН Press

Четврти тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана савладали су у седмом колу АБА лиге Цибону у дворани ''Александар Николић'' са 86:67 (23:23, 22:17, 24:16, 17:11) и тако дошли до четврте победе у регионалном такмичењу. Меч је обележио чудан почетак у којем је Цибона имала чак и 15 поена предности, а затим серија црно-белих од 25-0 за двоцифрену предност. То вођство је Партизан успео да сачува и увећа у преосталом делу меча и стигне до заслужене победе.

Почетак меча сигурно није био оно што су желели да виде навијачи Партизана у испуњеној дворани ''Александар Николић''. У првих седам минута игре Цибона је погађала апсолутно све, а почетак Вукова је био фуриозан јер су после непуна три минута водили 12:0. Андреа Тринкијери морао је да реагује тајм-аутом, али то није одмах дало резултат мада је Партизан успео коначно да погоди неки шут. Гости из Загреба играли су као трансу, а три минута пре првог малог одмора њихова предност била је невероватних 23:8. Од тог тренутка као да су се пробусдили играчи Партизана. Уследила је фуриозна серија 15-0 до краја деонице и нерешен резултат, да би црно-бели серију наставили на почетку друге четвртине и укупном серијом 25-0 стигли до двоцифреног вођства 33:23 за експлозију у дворани у 14. минуту предвођени Алексејом Николићем. После шест минута без поена Цибона је прекинула пост, а Партизан је чувао предност, да би гости из Загреба у самој завршници пришли на 40:38. Ипак, на полувремену Партизан је водио са пет поена предности.

Почетком треће четвртине на кратко је успео Партизан да се одлепи Цибони, али су Вукови брзо то сустигли, а у 25. минуту и повели после дужег времена 51:50. Изгледало је да ће Цибона учинити утакмицу неизвесном, али црно-бели су имали другачији план. Већ у наредном нападу Лендејл тројком враћа вођство Партизану, а ускоро су црно-бели направили серију 8-0 и отишли још једном на двоцифрену предност 66:54 у последњем минуту треће деонице, да би Загорац тројком донео пред последњу четвртину максималну разлику 69:56.

На старту последње деонице Партизан је чувао двоцифрену предност. Покушала је Цибона нешто више да уради на почетку, али је само Рајли-Рос погађао са пенала, док је Маринковић тројком донео ново максимално вођство црно-белима 74:58 у 34. минуту. Загрепчани нису више успели да запрете домаћину, стао им је шут, а црно-бели су решили питање победника и заслужено стигли до тријумфа.

ПАРТИЗАН - ЦИБОНА 86:67 (23:23, 22:17, 24:16, 17:11)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пукл, Недовић, Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.500.

ПАРТИЗАН: Пејџ 13, Си 7, Маринковић 12, Гегић 4, Пецарски, Гавриловић, Браун, Загорац 17, Јанковић 1, Лендејл 19, Гагић, Николић 13.

ЦИБОНА: Билиновац 6, Уљаревић 1, Љубичић 10, Марић 2, Бундовић 14, Гилберт 3, Новачић 6, Розић 4, Славица, Рејли-Рос 9, Џеферсон 4, Маркота 8.

ФМП - Крка (18)

Табела: Црвена звезда 7-0, Мега Бемакс 6-1, Будућност 4-2, Партизан 4-3, ФМП 3-3, Цибона 3-4, Цедевита 3-4, Морнар 2-4, Крка 2-4, Игокеа 2-5, Олимпија 2-5, Задар 2-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитати ОВДЕ.