АБА ЛИГА: Мега дуго мучила Партизан, црно-бели на дебију Рединга све решили у последњој четвртини (ВИДЕО)

06.12.2019. 21:50
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Седми тријумф за екипу Андрее Тринкијерија.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Мега Бемакса са 98:77 (22:27, 27:24, 17:15, 32:11) у 10. колу АБА лиге, у мечу одиграном у дворани ''Ранко Жеравица'' на дебију Реџија Рединга. Био је то седми тријумф црно-белих који су ипак три четвртине морали добро да се помуче против тима Дејана Милојевића, али су отпор Меге и дефинитивно сломили у последњих 10 минута и нанели јој осми пораз.

ЕВРОЛИГА: Ренфро бриљирао, Миротић поново држао час (ВИДЕО)

АБА ЛИГА: Игокеа у Загребу размонтирала Цибону

ДА ЛИ СТРАНЦИ ТРЕБА ДА ИГРАЈУ ЗА СРБИЈУ? Милан Гуровић је имао шта да ПОРУЧИ Игору Кокошкову

Партизан је меч у дворани ''Ранко Жеравица'' отворио тројком Бирчевића, али је уследила серија Меге од 10-0 за само минут и по па је домаћин повео 10:3 у трећем минуту. Ученици Дејана Милојевића нису успели да задрже концентрацију па је Партизан серијом 7-0 на приђе на 15:13, да би дебитант Реџи Рединг тројком довео Партизан до првог вођства на мечу 16:15 у 7. минуту. Међутим, уследила је још једна серија Меге, овог пута 7-0 и домаћин је поново имао предност 22:16 мање од два минута пре првог малог одмора, а то вођство су успели и да сачувају до краја прве четвртине.

Одлично је Мега ушла у другог четвртину и стигла до максималне предности 35:27 у 13. минуту, да би минут касније Месичек донео и двоцифрено вођство домаћину 40:30. Мегу је током првог полувремена врло добро служио шут за три поена због чега је предност и била на њиховој страни. Уследио је период игре када је све конце у Партизану држао капитен Новица Величковић и црно-бели у 18. минуту стигли на 45:43, а два поена је био и њихов заостатак на полувремену.

Очекивано, трећа четвртина биле је мање ефикасна од прве две, првенствено јер Мега није могла да задржи висок проценат погођених тројки. Са друге стране је Партизан успео да коначно дође до своје игре. Домаћин је успевао да задржи два поена предности, али је Партизан у корак пратио Мегу која није успевала више да оствари већу предност. У 27. минуту Мега је на кратко стигла до пет понеа вођство 63:58, али су Гордић и Загорац то успели да анулирају, а затим је Рединг погодио за нерешен резултат пред одлучујући 10 минута.

Сјајно су црно-бели кренули у последњу четвртину. Тројке Величковића и Гордића уз поене Томаса и Загорца донеле су црно-белима за свега три минута серију 12-0 и исто толику предност у 33. минуту 78:66. На кратко се закувало после дуела Симоновића и Загорца, али су се страсти брзо смириле. Уследило је пар минута празног хода, да би Величковић трећом тројком и Загорац закуцавањем после контре одвели Партизан на 16 поена поредности 85:69 у 35. минуту. Испоставило се да су то били и кључни тренуци у којима је Партизан и обезбедио седми тријумф у сезони.

МЕГА БЕМАКС - ПАРТИЗАН 77:98 (27:22, 24:27, 15:17, 11:32)

ДВОРАНА: Ранко Жеравица.

СУДИЈА: Замојски, Арсенијевић, Мрдак.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.100.

МЕГА БЕМАКС: Мишковић 7, Атић 11, Марјановић, Ашћерић 16, Чарапић, Миљеновић, Симоновић 18, Церовина, Мацура 2, Танасковић 9, Станић 5, Меисчек 9.

ПАРТИЗАН: Волден 7, Загорац 13, Пејџ 4, Гордић 22, Јарамаз, Милетић, Величковић 17, Бирчевић 3, Рединг 11, Јанковић 2, Томас 16, Мозли 3.