АБА ЛИГА: Мега газила Цедевиту, па поклекла, гости направили чудесан преокрет у финишу (ФОТО)

28.10.2017. 19:03
Mega Bemaks
Мега Бемакс / Извор: Фото: АБА лига/Мега Bemax

Невероватна завршница утакмице у Сремској Митровици.

Атрактиван меч одигран је у Сремској Митровици, у којој је млади тим Мега Бемакса умало надиграо фаворизовану Цедевиту, али је у невероватној завршници, после плус 17 поклекао - 77:81 (14:17, 26:26, 30:15, 21:40). Овај сусрет је привукао велики број љубитеља кошарке, али и стручњака, па су се у партеру могли видети бивши тренери Партизана и Црвене звезде, Душко Вујошевић и Дејан Радоњић, у друштву Миодрага Ражнатовић, првог човека Меге и познатог менаџера.

ПОТПУНО ЗАСЛУЖЕНО: Кошаркаш Звезде у петорци кола Евролиге (ВИДЕО)

КАД НАЉУТИШ СРБИНА: Обрадовић се изнервирао због преводиоца (ВИДЕО)

Почетак друге деонице је био у знаку обострано неефикасне игре, три и по минута се играло без поена, што је прекинуо Ребић тројком за изједначење. Разиграо се потом Битадзе (26:22, 19. минут), али су гости, ипак, изједначили на 26:26 и поставили резултат полувремена.

Полувреме! @kkmegabemax - @kkcedevitazg 26:26. Битадзе 9, Ребић 6 поена. #MegaBemax #malivelikiklub #MEGCED #ABALiga

А пост shared by KK Мега Bemax (@kkmegabemax) он

У наставку су домаћи поенима Ребића и Ениса одмакли на плус 10 (46:36, 27. минут), а затим и повећали предност на 54:38 (28. минут). Прорадили су и Синовец и Чанчар и фаворизовани гости нису имали решења за повратак у игру и код 56:41 се отишло на полследњу мини паузу. Занимљиво је да је у тој четвртини постигнут скоро исти број поена као у целеом првом полувремену.

Почетком последњег квартала домаћи су побегли и на плус 17 (60:43, 32. минут), али су Загрепчани убрзо смањили минус на 11 (62:51, 33. минут).

ДРАМА НА НЕБУ: У авион Оклахоме ударило НЕШТО, МНОГО ВЕЛИКО (ФОТО)

Иако се средином последњег периода чинило да ће домаћи лагано до тријумфа, ипак су искусни гости учинили ову утакмицу занимљивом у 37. минуту (71:67). Николс је везао пет поена и гости су пришли на само "пола коша"(71:70).

Ипак, узвратила је Мега поенима Ениса, али Чери је тројком успоставио нову равнотежу (73:73) , а Муса је довео Цедевиту у вођство После поена под фаулом 73:76, 25 секунди пре краја меча.

Примакли су се домаћи на 75:76 (Енис), да би Муса из пенала довела свој тим у вођство од три поена, а онда је Синовец зарадио технички грешку ометајући Укића, а гости су рутински искористили тај поклон и после спектакуларног преокрета тријумфовали.

Црвена звезда - МЗТ (18)

МЕГА БЕМАКС – ЦЕДЕВИТА 77:81 (14:17, 12:9, 30:15, 21:40)

МЕГА БЕМАКС: Мушиди, Ребић 21, Синовец 13, Чанчар 6, Чарапић, Битадзе 9, Јовичић, Лазић 5, Копривица 1, Енис 20, Фундић 2, Капетановић.

ЦЕДЕВИТА: Укић 3, Крушлин 16, Џонсон 1, Катић, Бајо, Николс 18, Славица, Жганец 1, Муса 16, Чери 17, Стипановић 6, Марфи 3.

ТАБЕЛА: Будућност 4-1, Партизан 4-2, Цедевита 4-2, Црвена звезда 3-2, ФМП 3-2, Цибона 3-3, Морнар 3-3, Олимпија 2-3, Игокеа 2-3, МЗТ 2-3, Мега Бемакс 2-4, Задар 1-5.