АБА ЛИГА: Мега ПОКЛЕКЛА у драми у Скопљу (ФОТО)

28.01.2017. 18:52
Mega
Мега / Извор: МН Press

Екипа Дејана Милојевића поражена од "фењераша" у дербију зачеља регионалног такмичења.

Екипа Мега Лекса је поражена у Скопљу у дербију зачеља и то у драматичној завршници, иако је домаћин скоро цео меч имао иницијативу и доминацију.

Наш тим је добро отворио сусрет са „фењерашем“ АБА лиге, у трећем минуту имао „плус пет“ (2:7, 3.минут), али је МЗТ убрзо преокренуо резултат у своју корист (8:7, 5.минут). Уследила је потом резултатска клацкалица, да би домаћин додао гас и одмакао на „плус шест“ крајем прве деонице.

ПОНОВО ГА ПОМИЊУ: Џилету нуде место СЕЛЕКТОРА (ФОТО)

У другом периоду Мега се примакла на кош заостатка, али су Скопљанци поново побегли, овом приликом на седам поена вишка (31:24, 14.минут).

Македоснки тим је у наредним минутима одржавао вођство од пет, шест поена, које изабраници Дејана Милојевића нису успели да анулирају.

(НЕ)ПРАВДА: „Спортандо“ прогласио Радоњића за тренера 20. КОЛА, Евролиге, али изоставио Кузмића из петорке! (ФОТО)

Како је меч одмицао тако је МЗТ Скопље добијао све више на сигурности и постепено повећавао кош разлику, у 20. минуту је Дреновац постигао тројку за 42:31, на шта је узвратио Спасојевић истом мером, али је потом Скот са линије пенала поставио резултат на полувремену – 44:34.

У наставку се борба распламсала, гости су преко Кабе и Мареље смањили вођство Скопљанаца, али Лалић и Скот, са друге стране, нису дозволили ривалу да се примакне. Напротив, поново је домаћин обезбедио „плус седам“ (50:43, 25.минут), када је Дејан Милојевић узео тајм-аут с намером да заустави мотивисаног противника, али ништа се значајније није променило у односу снага до краја трећег периода.

Напротив, МЗТ Скопље је одмакао на 68:56, а публику је на ноге дизао Клоф сјајним закуцавањима, а ситуација на терену и на семафору се није мењала ни у у последњој деоници, 71:61, 33. минут.

Ипак, уследило је опуштање домаћина и период нешто боље игре Мега Лекса и поенима Чанчара, а затим Новака смањује се разлика на 71:69 у 36. минуту.

ШУШКА СЕ, ШУШКА: Звездаш на мети СЕЛТИКСА! (ФОТО)

Два минута пре краја сусрета Скопљанци су имали "плус четири" 73:69 и све то је наговештавало да ће публика у скопској дворани "Јане Сандански", ипак, да присутвује узбудљивој завршници.  И догодила се драма, у последњи минут утакмице иушло се код 73:71 (Ребић са линије пенала).

И тада се догодила невероватна промена, Дреновац је изгубио лопту, а Чанчар је довео Мегу у вођство 73:74 на почетку 40. минута, затим је Клоф искористио једно слободно бацање и у последњим секундама сусрета на семафору је стајало 74:74.

Једно бацање је потом искористио Тајмс за 75:74, а потом и изблокирао Новака, па забележио дефанзиван скок. Била су то три победничка потеза.

А с друге стране, Мега је пропустила велику прилику да изгубљен меч претвори у тријумф, јер је на крају славила екипа, која је у четвртој четвртини убацила свега седам поена...

МЗТ СКОПЉЕ – МЕГА ЛЕКС  75:74 (23:21, 21:13, 24:22, 7:18 )

ДВОРАНА: „Јане Сандански“.

ГЛЕДАЛАЦА: 350.

СУДИЈЕ: Пукл, Јурас, Драгојевић.

МЗТ СКОПЉЕ: Кларк, Тајмс 7, Ван Острум 4, Синовец 4, Мекић, Ђуроски, Клоф 15, Симоновски 6, Дреновац 12, Младеновски, Скот 17, Лалић 10.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 3, Ребић 8, Јарамаз 2, Спасојевић 14, Каба 12, Загорац 13, Чанчар 10, Симеуновић, Тејић, Новак 10, Капетановић, Мареља 2.

Црвена звезда - Морнар (18)

Табела: Црвена звезда 19-0, Партизан НИС 15-4, Цедевита 13-6, Будућност 13-6, Цибона 11-8, Унион Олимпија 9-10, Игокеа 9-10, Морнар 7-12, ФМП 7-12, Карпош Соколи 7-12, Крка 6-13, Задар 6-13, Мега Лекс 6-14, МЗТ Скопље 6-14.