АБА ЛИГА: Мега се не шали! Пали и Сплићани, утакмица КАРИЈЕРЕ Николе Јовића!

12.12.2021. 14:15
Nikola Jović
Никола Јовић / Извор: Фото: АБА liga/KK Мега/Ивица Веселинов

Изабраници Владимира Јовановића убедљиво славили.

Кошаркаши Меге победили су Сплит у 11. колу АБА лиге резултатом 78:65 (20:12, 15:16, 22:22, 21:15).

ПАНТЕРИ КИДАЈУ! Може ли ФМП Меридиан да прекине доминацију “вечитих“ у АБА лиги? Ево шта кажу квоте!

ЖИВЕЋЕ ВЕЧНО: Мега није ЗАБОРАВИЛА Јеловца! Ево како је ОДАТА последња почаст српском кошаркашу (ФОТО)

НИЈЕ СЕ ДУГО ЗАДРЖАО: Радуљица отпуштен у Кореји

Била је то трећа узастопна победа Меге на свом паркету, пошто су претходно узели меру фаворизованој Цедевита Олимпији и подгоричкој Будућности.

Да ће бодови остати у Хали спортова "Ранко Жеравица" знало се већ после прве четвртине, у којој је домаћин стекао двоцифрену предност (20:10).

У другом периоду су узвратили кошаркаши Сплита, истопили су предност ривала и преко Перковића стигли до изједначења - 27:27, али не и да преокрену резултат, који је током целог меча био на страни Јовановићевог тима.

Мега је захваљујући Балцеровском одбила напад гостију и отишла на велики одмор са 7 (35:28).

Највећих 13 (72:59) имали су средином последње четвртине, када је постало јасно да ће се Мега и пети пут, од шест утакмица пред својом публиком, радовати.

Меч је обележио Никола Јовић, млади кошаркаш Београђана је постигао 25 поена, чиме је оборио досадашњи рекорд каријере! На то је додао четири скока и једно додавање.

Уз раме Јовићу био је Александер Балцеровски са 15 кошева, уједно, он је уз најбољег актера сусрета био једини двоцифрени.

Код гостију Вуко се издвојио са 15 поена, док су по 10 кошева додали Перковић и Бајо.