АБА ЛИГА: Морнар прекинуо пост! Пао Задар

13.01.2024. 19:33
KK Mornar
KK Морнар / Извор: МН Press

Коначно тријумф...

Први пут још од краја октобра прошле године и тријумфа над Крком, екипа Морнара је успела да упише победу у АБА лиги. Барани су то вечерас успели пред око хиљаду својих навијача у ''Topolici'', где су заслужено савладали екипу Задра резултатом 86:78.

ЦРНО-БЕЛЕ ЧЕКА ТЕЖАК ПОСАО: Панатинаикос ЈАЧИ пред Партизан (ФОТО)Željko Obradović, KK Partizan

ЦРНО-БЕЛЕ ЧЕКА ТЕЖАК ПОСАО: Панатинаикос ЈАЧИ пред Партизан (ФОТО)

НИ КРАЉЕВИМА НЕ ЦВЕТАЈУ РУЖЕ: Реалу се повредила два играча (ФОТО)KK Real Madrid

НИ КРАЉЕВИМА НЕ ЦВЕТАЈУ РУЖЕ: Реалу се повредила два играча (ФОТО)

ЈОКИЋ ДИШЕ ЗА ВРАТ ЕМБИДУ: НБА МВП трка све занимљивија!Džoel Embid i Nikola Jokić

ЈОКИЋ ДИШЕ ЗА ВРАТ ЕМБИДУ: НБА МВП трка све занимљивија!

Ово је тек друга победа Морнара у 16 одиграних кола, па сада заостају један тријумф за претпоследњом Крком, а Задар је уписао осми пораз и сада има скор 8-8 на средини табеле.

Морнар је и у прошлом колу, када је тек после продужетка поражен од Будућности у Подгорици, најавио успон форме, а вечерас се то и потврдило.

Водила је екипа тренера Павићевића у највећем делу меча, углавном је то била блага предност, а када је Дан-Мартин погодио тројку за 79:68, на уласку у последња три минута игре, постало је јасно да ће Морнар вечерас коначно прекинути серију пораза.

Додуше, Задрани су успели да преполове ту разлику и да на око минут пре краја смање преко Лакића на 79:74, али је Морнар издржао тај налет гостију и уписао веома важну победу у борби за опстанак.

Урош Луковић је са 17 поена и 10 скокова био најбољи у победничкој екипи, имао је на уласку у завршницу меча и једно атрактивно закуцавање, када је сам себи асистирао од таблу. На крају је ефикаснији од њега био омалени плејмејкер Дан-Мартин са 19 поена, а одличну партију пружио је и Милић Старовлах са 15 поена и 7 скокова.

У екипи Задра најефикаснији Лакић са 19 поена, Карло Жганец је уписао 18 поена и 10 скокова, а Дрежњак 13 уз десет скокова. Њихов најбољи играч Лука Божић је током овог меча искренуо зглоб, па је на терену провео за њега скромна 24 минута и за то вренме уписао 10 поена, по три скока и асистенције.

Оно по чему ће ова утакмица остати упамћена је и то што је екипа Задра шутирала невероватних 45 пута за три поена, а погодила само 12 пута. То је нови рекорд АдмиралБет АБА лиге по броју шутева за три поена. На другој страни, кошаркаши Морнара су вечерас погодили 10 тројки из 25 покушаја.