АБА ЛИГА: Морнар славио у Лакташима, дебитант Расел бројао до 41

01.10.2022. 18:14
Mornar Igokea
Морнар Игокеа / Извор: ФОТО: АБА лига

Импресивно ватрено крштење на Јадрану...

Кошаркаши Морнара из Бара савладали су на гостовању екипу Игокее у Лакташима резултатом 91:83 у оквиру првог кола АБА лиге.

НАЈВЕРНИЈА ПОДРШКА СРПСКОМ СПОРТУ СТИЖЕ СА АДРЕСЕ MOZZARTA: KK Партизан од данас KK Партизан Mozzart Бет

КРЕЋУ ПОРМЕНЕ У ЕВРОЛИГИ: Клуб из Дубаија улази у такмичење, фајнал-фор у Емиратима три године у низу

Црногорци су до тријумфа стигли после великог преокрета у другом полувремену. Игокеа је после првих 20 минута игре водила са 47:37, али су гости у наставку заиграли много боље и успели да резултат окрену у своју корист.

Морнар је стигао до девет поена предности средином последње четвртине, повео је са 83:74 после чега је Игокеа успела у једном тренутку да ухвати резултатски прикључак, смањила је на три поена заостатка, али Барани нису до краја дозволили нови преокрет на мечу.

Фетс Расел је свој деби у Аба лиги завршио са 41 поеном уз шест скокова и шест асистенција. Поред њега у дресу Морнара истакао се Михаиловић са 26 поена.

У екипи Игокее најефикаснији је био Марио Накић са 16 поена.