АБА ЛИГА: Мурић пресудио Партизану, Цедевита славила у паклу Пионира (ФОТО)

22.12.2018. 21:09
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Загрепчани се реванширали за пораз са старта сезоне.

Кошаркаши Партизана нису успели да савладају Цедевиту и у Београду. Гости из Загреба су се реванаширали за пораз у првом колу и славили са 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) што је већа разлика од оне којом су поражени на домаћем терену у првом колу, што им даје предност у одонсу на црно-беле у борби за позицију у плеј-офу.

Обе екипе су ушле спорије у меч што се одразило и на резултат, па је после четири минута игре било тек 9:7 за Партизан. Неколико чудних судијских одлука прилично је избацило из такта  играче црно-белих и распалило публику у пуној дворани ''Александар Николић'', али чета Андрее Тринкијерија није то искористила. Наставило се са тврдом игром до краја деонице, а Партизан је на први мали одмор отишао са вођством 18:17.

И друга четвртина је кренула у споријем ритму и са много промашаја, али је Партизан и даље имао вођство 22:20 у 13. минуту. Међутим, од тог тренутка црно-бели као да су нестали са паркета. Цедевита је заиграла боље, а тројкама Пулена и некадашњег играча Партизана Еда Мурића, гости су направили серију 17-3 и у 18. минуту стекли прву двоцифрену предност на мечу 37:25, а 12 поена су Загрепчани имали и на полувремену.

Одлично је Партизан почео друго полувреме, црно-бели су играли боље у одбрани и уз добра решења у нападу успели да направе серију 13-2 и у 24. минуту приђу на само поен заостатка 44:43. Ипак, гости су успели да одговоре на налет Партизана и потпуно га зауставе, али нису успели да поново оду на двоцифрену разлику. Партизан је после жестоког налета почетком деонице остао мало без енергије, али су црвено-бели остали близу Цедевите која је пред последњу деоницу имала шест поена предности (60:54).

У уводним минутима последње четвртине било је мало кошева, Партизан је успео да приђе на 60:59 у 32. минуту, али поново је Цедевита имала начин да одговори на игру домаћих, па су гости у 35. минуту водили 69:61. Међутим, после два и по минута без поена Партизан је боље реаговао и пришао на 69:66, да би Стипановић погодио и у последњи минут су гости ушли са вођством 71:66. Успео је Партизан да се одбрани, Маринковић је постигао поене, а одмах су црно-бели успели да одузму лопту, али је Пејџ промашио зицер да би Мурић постигао тројку и тако пресудио бившем клубу.

ПАРТИЗАН - ЦЕДЕВИТА 71:76 (18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пукл, Петек, Недовић.

ГЛЕДАЛАЦА: 7.000.

ПАРТИЗАН: Пејџ 14, Си 8, Маринковић 11, Гегић, Величковић 12, Пецарски, Танасковић, Загорац 10, Јанковић, Лендејл 12, Гагић 4, Николић.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 19, Кобс 13, Крушлин 10, Катић, Бајо, Стипановић 12, Бошњак, Кук 7, Рамљак 2, Мустапић, Мурић 13.

Крка - Будућност (18)

ТАБЕЛА: Звезда 12-0, Будућност 8-3, Цедевита 8-4, Мега 8-4, Партизан 6-6, Цибона 5-7, ФМП 5-7,  Олимпија 4-7, Игокеа 4-8, Задар 4-8, Морнар 3-8, Крка 3-8.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.