АБА ЛИГА: МЗТ играо само једну четвртину, рутинска победа Цедевита Олимпије

29.10.2022. 21:04
KK Cedevita Olimpija
KK Цедевита Олимпија / Извор: Фото: АБА лига/Цедевита Олимпија/Алес Февзер

Трећи тријумф тима из Љубљане.

Кошаркаши Цедевита Олимпије савладали су у Љубљани МЗТ са 93:73 (18:19, 26:17, 28:19, 21:18) у утакмици петог кола АБА лиге. Цедевити је ово била трећа победа, док је МЗТ претрпео и четврти пораз.

ПАРТИЗАН У ДРУГИМ БОЈАМА ПРОТИВ МЕГЕ: Црно-бели постају црно-розе у знак подршке борби против рака дојке

ПРЕДСЕДНИК КС ИТАЛИЈЕ: Људи као што је Тринкијери ме плаше

МВП: Бивши играч Звезде најбољи у Евролиги (ВИДЕО)

МЗТ је добро почео меч у Љубљани и стигао до вођства које је чувао све до средине прве деонице када је домаћин успео да стигне до преокрета и вођства, лаи су гости ипак имали минималну предност на крају прве четвртине. Међутим, Цедевита је одиграла много бољу другу четвртину и стекла осам поена предности на полуврмеену, да би повећала вођство током треће деонице на 17 поена. ПОследњих 10 мимнута је Цедевита рутински одиграла и стигла до тријумфа.

Ален Омић је са 19 поена био најефикаснији у Цедевита Олимпији, док је Јоги Ферел постигао 16. У редовима гостију Страхиња МИћовић био је најефикаснији са 25 поена, а Војдан Стојановскии је постигао 11.