"АБА ЛИГА НИЈЕ ОБАВЕЗНА" Потврдио први човек - Звезда и Партизан у КЛС-у од почетка до краја
Вечити ривали, Црвена звезда и Партизан играће наредне сезоне Кошаркашку лигу Србију од почетка до краја.
Ту вест Спортклуба је у интервјуу за "Mozzart" потврдио први човек КЛС Александар Грујин.
- Већ сам обавио разговоре са свим нашим највећим клубовима и сви су изразили спремност да играју домаће такмичење читаве сезоне. Ја бих то поставио овако: зашто да се размишља о томе како да се игра домаћа лига – нека се размишља о томе како да се игра АБА лига. Она није обавезна. Домаће такмичење је увек најбитније и тако треба да буде и у Србији. Зашто бисмо развијали центре у Словенији и Хрватској, а уз то их још и финансирали? Треба да се окренемо нашим центрима - рекао је Грујин.
Црвена звезда и Партизан још увек се нису огласили поводом ових навода.
- Да ли знате да у Србији, јужно од Крагујевца, готово да немамо клуб? Многи градови су остали без кошарке. Морамо да развијамо наше центре како би деца стасавала у тим срединама. Српска кошарка није само Београд, млади играчи не морају да долазе у престоницу да би играли квалитетну кошарку. Нека стасавају у својим клубовима, а за тако нешто је потребно да будемо уједињени и да наши највећи клубови играју домаћу лигу. Свесни смо да то неће бити једноставно. Потребно је пресећи, бити паметан и увидети ствари на прави начин - каже Грујин и наставља.
- То не би био позив клубовима, већ обавеза сваког српског клуба да игра српску лигу. И то комплетно такмичење, а не да се прикључују на само недељу или две. Није реч о никаквом 'проширењу', како говоре неки злонамерни, план је да оснажимо нашу кошарку и наше центре. Замислите како би изгледало да бројни градови у Србији током сезоне дочекају Звезду и Партизан. То је огромна ствар за те средине и то им морамо омогућити - закључио је председник Кошаркашке лиге Србије.