АБА ЛИГА: Нова Звезда игра по старом, разбијен Морнар у Београду (ФОТО)

01.10.2017. 22:50
Matijas Lesor
Матијас Лесор / Извор: МН Press

Рутинска победа црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде одбрану титуле у АБА лиги започели су убедљивом победом против Морнара у дворани ''Александар Николић'' са 88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27). Тим црвено-белих који је претрпео много промена и са новим тренером Душаном Алимпијевићем, показао је да ће играти веома слично филозофији коју је поставио Дејан Радоњић са фанатичном одбраном, али и са веома брзим нападом. Звезда је до победе дошла без Бранка Лазића и Пере Антића, а на трибинама је био и прослављени тренер Светислав Пешић.

Почетак није био много ефикасан, али је Звезда брзо успоставила контролу на мечу. Матијас Лесор је подигао све у дворани са два сјајна закуцавања, а црвено-бели су брзо стигли до вођства 13:6. Да је одбрана и даље важан адут у игри Црвене звезде било је јасно на крају првог периода пошто је домаћин дозволио Морнару само 12 поена.

Потпуно су се разиграли изабраници Душана Алимпијевића у другој деоници, као да им је требало мало времена да се добро споразумеју у првој званичној утакмици овог тима. Тејлор Рочести је био прецизан са дистанце, а делио је и асистенције саиграчима и Звезда је веома брз стигла и до двоцифрене предности 25:14 у 13. минуту. Предност домаћина је само расла и на полувремену је износила 47:30.

Наставака мреча није донео промену на терену. Звезда је и даље играла веома добро, Морнар није имао одговор на такву игру домаћина, али је од половине треће деонице ритам утакмице потпуно опао. Било је много личних грешака и одлазака играча на линију пенала, али то није променило ситуацију на терену пред последњих 10 минута.

Последњих 10 минута било је рутинско одрађивање посла за Звезду, мада је Морнар на кратко запретио серијом 8-0 да би могао да учини завршницу интересантнијом. Међутим, тајм-аут Алимпијевића дошао је у правом тренутку, црвено-бели су поново играли агресивнију одбрану и брзо се домаћин вратио на 19 поена предности (82:63) у 36. минуту и тако решио питање победника.