АБА ЛИГА: Ослабљени Партизан скупо продао кожу у Загребу (ФОТО)

10.03.2018. 20:38
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Цедевита/Марин Сушић

Цедевита славила после велике борбе.

Кошаркаши Цедевите успели су да савладају Партизан у Драженовом дому са 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17) у последњем 22. колу АБА лиге. Загребчани су овим тријумфом дошли до друге позиције, али ће пасти на трећу уколико Будућност у понедељак савлада ФМП. Црно-бели су задали много мука Цедевити иако су били без повређеног капитена Новице Величковића и Најџела-Вилијамса Госа, као и Ђоке Шалића који је опоравља од операције. Ипак, Загрепчани су успели да победе највише захваљујући одличном шуту за три поена пошто су погодили 14 од 32 упућена шута.

Почетак у Драженовом дому био је прилично тврд, па је после првих пет минута постигнуто тек 15 поена, а Цедевита је водила 8:7. Убрзо је домаћин заиграо још боље и успео да дође до седам поена предности у 8. минуту (17:10). Међутим, до краја прве четвртине и у првој половини друге црно-бели су имали застрашујући серију 21-3. Успео је Партизан прво да оде на мали одмор са предношћу 21:20, да би у у три минута игре у другој деоници постигао још 10 поена и повео 31:20. Партизан је успевао да одражва вођство, али је Цедевита мало по мало почела да круни предност црно-белих на крилима Мусе, Стишановића и Николса па је домаћим чак и повео у једном тренутку да би на полувремену Партизан ипак имао поен предности захваљујући минијатури Аранитовића који је постигао пет поиена, од чега једну тројку.

Друго полувреме добро је почело за Партизан који је повећавао вођство и имао шест поена предности, али је веома брзо Цедевита вратила меч у егал, па је у 25. минуту било 50:50. Убрзо је домаћин и стигао до вођства, а за све је био заслужан у тим тренуцима одличан шут за три поена Цедевите која је за три четвртине погодила 11 тројки из 22 покушаја. Захваљујући томе Цедевита је минут пре краја трееће деонице имала поново седам поена предности (61:54) које је Партизан незнатно успео да смањи пред улазак у одлучујућу деоницу.

Последњих 10 минута није добро почело за црно-беле пошто је Муса донео девет поена предности Цедевити, али је Андрић покренуо Партизан и успео да испровоцира неспортску грешку Мусе, па су црно-бели на половини деонице имали само поен заостатка 69:68, а ни пун минут касније било је нерешено 71:71. Међутим, тројке Крушлина и Укића удаљили су Цедевиту на 77:71 у 37. минуту. Покушао је Партизан да се врати, али су нова тројке Маркоте и Стипановића уз погођена бацања Мусе и дефинитивно решили питање победника 70 секунди пре краја.

ЦЕДЕВИТА - ПАРТИЗАН 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17)

ДВОРАНА: Дражен Петровић.

СУДИЈЕ: Хордов, Стефановић, Поробић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.200.

ЦЕДЕВИТА: Укић 14, Крушлин 9, Перковић, Џонсон, Николс 13, Славица 4, Жганец, Муса 14, Чери 6, Маркота 15, Рамљак, Стипановић 10.

ПАРТИЗАН: Вон 20, Си 9, Тадић, Аранитовић 10, Маринковић 2, Пецарски 7, Гавриловић 2, Андрић 8, Чакаревић 3, Гагић 14.

Будућност - ФМП (21)

Табела: Црвена звезда 18-3, Цедевита 17-5, Будућност 16-5, Морнар 13-8, Партизан 11-11, Задар 10-11, ФМП 9-12, Олимпија 9-12, Мега Бемакс 7-14, Игокеа 7-14, Цибона 7-14, МЗТ 3-18.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.