АБА ЛИГА: Змајеви тројкама ШОКИРАЛИ Партизан, ДРУГИ пораз Обрадовићевог тима (ВИДЕО)

11.12.2021. 18:19
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Изненађење у 11. колу.

Кошаркаши Партизана поражени су од Цедевита Олимпије у 11. колу АБА лиге резултатом 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25).

ЈОВАНОВИЋ: Чека нас захтевна утакмица

НЕЋУ ДА ИДЕМ КОД ЊЕГА! Пешић никад ИСКРЕНИЈЕ о Николи Јокићу

ИЗНЕРВИРАО ГА НАВИЈАЧ: Постигао тројку па му показао средњи прст (ВИДЕО)

Меч у „Штарк арени“ био је неизвестан до последње четвртине, коју су Словенци преломили тројкама Блажича и Пулена и на тај начин дошли до заслужене победе.

Цедевита Олимпија је одлично почела утакмицу. Преко расположених Еџима и Блажича боље су отворили меч (12:16), а онда је KK Партизан узвратио. Разиграли су се Мадар, Лидеј и Аврамовић, па су црно-бели преокренули резултат у своју корист и у 8. минуту први пут повели са 22:21.

До краја првог полувремена, Партизан је појачао одбрану, што је резултирало највећом предности од почетка меча 38:30 на истеку 15. минута, дозволивши гостима да до тог тренутка у другом периоду убаце само четири коша.

Нису се предавали гости, узвратила је Цедевита Олимпија на исти начин, чврстом дефанзивом и ефикасношћу у нападу, пре свих преко Мурића и тројкама Пулена успела у потпуности да се издигне и на велики одмор оде са нерешеним резултатом (49:49).

У наставку је виђена иста слика, ни после три четвртине ниједна екипа није имала опипљивију предност. Чак су црно-бели дозволили Љубљанчанима да начине преокрет и поново преко „рафалне паљбе“ Пулена за три поена уђу у последњи квартал са предношћу од три поена (68:71).

Ту шансу нису испустили и како се меч ближио крају, расла је и предност Словенаца, за нови тријумф у АБА лиги.

Партизан је после овог меча на скору 9-2, док Цедевита Олимпија има 6-5.

Црно-бели у следеће суботе у 12. колу гостују у Бару екипи Морнара, док Змајеви дочекују СЦ Дерби.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

KK Партизан у дербију 11. кола АБА лиге дочекује Цедевита Олимпију, са жељом да настави победничку серију.

Црно-бели су претходне недеље савладали на гостовању Метрополитан у оквиру Еврокупа и у дуелу са Змајевима јуре 10. тријумф.

Са друге стране, Цедевита Олимпија је у везала два пораза: декласирана је од Меге у Београду (103:74) и, помало неочекивано, изгубила код куће против Задра (93:94), па чета Јурице Големца има императив да се прекине наставак непријатне серије.

Сва дешавања са меча Партизан - Цедевита Олимпија из минута у минут можете да пратите на сајту Србија Данас.

ПАРТИЗАН – ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25)

Дворана: Штарк арена.

Судије: Илија Белошевић, Милош Кољешнић, Милан Недовић.

Партизан: Лидеј 17, Загорац 4, Аврамовић 15, Копривица 1, Дангубић 5, Смаилагић 5, Милетић, Мур 15, Глас 3, Трифуновић 8, Мадар 16.

Цедевита Олимпија: Пулен 19, Ферел 15, Еџим 6, Душћак, Мурић 14, Огуст 6, Блажич 19, Хоџић 3, Шчука, Омић 2, Радовановић 12.

40. минут
КРАЈ УТАКМИЦЕ. Цедевита Олимпија је победила резултатом 89:96.

39. минут
Ледеј погађа бацања за 89:96.

39. минут
Мур погађа под фаулом и користи бацање за 87:94.

39. минут
Мадар оба пута прецизан са бацања 84:94.

38. минут
Тројка Блажича за 80:92. Смаилагић користи бацања смањује на 82:92.

36. минут
Узвраћају Пулен и Ферел за огромних 78:89.

36. минут
Техничка грешка Пулену. Мадар је промашио бацање, а онда у новом нападу црно-белих Лидеј погодио тројку 78:85.

35. минут
Ледеј једно од два бацања погађа, на другој страни тројка Блажича за огромних 75:85. Први пут неко има двоцифрену предност на утакмици.

34. минут
Могли су гости први пут на двоцифрено вођство, али је сјајном блокадом Мадар зауставио Пулена у контри.

34. минут
Мур оба пута са слободних бацања прецизан 74:79. На другој страни Пулен сам на тројци за 74:82.

34. минут
Серију грешака и промашаја на обе стране, прекинуо је Ферел са слободних бацања - 72:79.

33. минут
Велики промашај Загорца за три поена, лопта је за Цедевита Олимпију.

32. минут
Аврамовић прекида серију гостију 72:77.

31. минут
Радовановић погађа девету тројку за Цедевита Олимпију 70:74, а затим и Хоџић сада је то великих 7 за госте (70:77).

31. минут
Почела је последња четвртина. Слободна бацања имаће Раде Загорац. Два од два има Загорац са пенала 70:71.

ИВ ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ!

30. минут
Аврамовић погађа једно од два бацања за 68:71.

30. минут
Блажич прецизан за ново вођство гостију 67:68, а онда далекометна тројка Пулена води Цедевита Олимпију на 4 (67:71).

29. минут
Јам Мадар заустављен под фаулом. Имаће два бацања. Погађа оба "пенала" Израелац за 67:66.

28. минут
Тројка Мурића, Мадар одговара истом мером 65:66.

27. минут
Ферел оба пута прецизан са бацања за 61:61, а затим Смаилагић погађа једно од два 62:61

26. минут
Нова друга везана тројка за Трифуновића 61:59.

25. минут
Тројка Трифуновића, на другој страни Ферел узвраћа истом мером, гости воде 58:59

25. минут
Фаул Дангубића над Радовановићем, кошаркаш гостију је са слободних бацања био половичан 55:56.

24. минут
Трећа тројка Ледеја, за изједначење 55:55

23. минут
Блажич у соло продору под фаулом погађа за преокрет 52:53. Бацање је промашио, али Радовановић је искористио грешку Партизана за 52:55.

23. минут
Радовановић убацује за Цедевита Олимпију и смањује 52:51.

22. минут
Прве поене у наставку меча за Партизан постиже Ледеј, погодио је тројку 52:49

21. минут
Промашај Фарела за три, на другој страни није био прецизан Смаилагић.

21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.

20. минут
Тројка Даласа Мура "из корнера" за 49:46, узвраћа на исти начин Пулен за изједначење 49:49.

20. минут
Реагује Обрадовић и тражи тајм-аут.

20. минут
Бивши играч Партизана оба пута прецизан, Цедевита Олимпија је пришла на 47:46.

20. минут
Серија промашаја на обе стране, најпре Блажич, па Мур нису били прецизни. Сада је направио и фаул над Мурићем.

19. минут
Ферел поново прецизан са бацања, само је три разлике за Партизан 47:44.

18. минут
Мурић смањује на 47:42.

17. минут
Блажич полаже за 44:40, а на другој страни Аврамовић узвраћа тројком за свој 12 поен и Партизан иде на 47:40.

17. минут
Мурић је имао три бацања, једно је промашио 41:36. Аврамовић као на тренингу повећава на 43:38.

16. минут
Мур погађа под фаулом и враћа домаћина на 7 (41:34) са три везана поена.

16. минут
Ферел прекида пост Цедевите са слободних бацања и смањује на 38:32. Сада и Мурић користи грешку играча Партизана за 38:34, Обрадовић реагује тајм-аутом.

15. минут
Глас погађа једно од два бацања за 36:30, а онда Загорац убацује из игре под фаулом 38:30. Додатно бацање није искористио.

14. минут
Тројка Гласа за највеће вођство Партизана од 7 (35:28).

13. минут
Сјајно закуцавање Смаилагића, расте предност црно-белих 33:28.

12. минут
Какав потез Аврамовића за 31:28.

11. минут
Мадар у наставку постиже прве нове поене за Партизан 29:26, узвраћа Пулен и смањује на 29:28

11. минут
Почела је друга четвртина

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Партизан има вођство 27:26.

9. минут
Далекометна тројка Пулена за 27:26

9. минут
Сада и Мадар погађа за 4, води Партизан 27:23.

9. минут
Радовановић од таблу прекида серију Партизана 22:23, а онда Аврамовић петим везаним поеном са тројком враћа вођство црно-белима 25:23.

8. минут
Тајм аут тражи Јурица Големац.

8. минут
Пет везаних поена за Мадара, па полагање Аврамовића за преокрет Партизана који први пут води на утакмици 22:21.

7. минут
Зек Ледеј погађа тројку, после поена Радовановића и Омића, 15:18.

6. минут
Дангубић прелепо закуцава после поена Еџима за 10:12

4. минут
Блажич сигуран са "пенала" за свој пети поен, 8:10.

3. минут
Реванширао се Далас Мур на другој страни, поново тројка за 8:8.

2. минут
Серија тројки се наставља, сада је погодио Едо Мурић, бивши играч Партизана доноси вођство гостима 5:8.

1. минут
Узвраћа на исти начин Дангубић, прецизним шутем за три поена 5:5.

1. минут
2:5 води Цедевита. После поентирања Еџима, Лидеј је био прецизан са слободнхи бацања, да би Блажич тројком донео вођство Змајевима.