АБА ЛИГА: Тројке, изгубљене лопте, драма, Цибона савладала Партизан у продужетку (ВИДЕО)

06.03.2021. 18:34
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: АБА liga/KK Партизан

Црно-бели доживели 12. пораз у сезони.

Кошаркаши Партизана поражени су у 20. колу АБА лиге од Цибоне после продужетка са 90:87 (24:19, 13:17, 21:23, 22:21, 10:7) и тако претрпели 12. пораз у региоанлном такмичењу после неизвесне завршнице коју су обележиле грешке на обе стране.

Mozzart нуди највеће квоте на свету: РБ Лајпциг 1,80, Бешикташ 1,45, Барселона 1,60!

АБА ЛИГА: Игокеа славила у Железнику

ПОВРАТАК ПОКУШЕВСКОГ: Алексеј се враћа у састав Оклахоме (ФОТО)

Црно-бели су добро почели меч и имали вођство током целе прве четвртине, да би Цибона серијом 11-0 у завршници стигла до преокрета и вођства. Гости су успели у једном тренутку да стигну и до двоцифрене предности, али је Партизан успео до великог одмора да се потпуно приближи. У другом полувремену се меч потпуно отворио, а екипе су се смењивале у восђтву, да би са ушло у веома неизвесну завршницу у којој су оба тима пропуштала прилике да већ тад осигурају победу, па се отишло у продужетак. У додатних пет минута Цибона се боље снашла и мање грешила, па су гости заслужено стигли до тријумфа.

Кошаркаши Партизана дочекују од 19 часова екипу Цибоне у дворани ''Ранко Жеравица'' у оквиру 20. кола АБА лиге. Биће то дуел некадађшњих европских шампиона који међутим, немају превише успешну сезону тренутно.

У првом мечу у Загребу Партизан је успео да оствари тријумф, али је од тада много тога пошло по злу по црно-беле. Партизан је изгубио шансе за пласман у плеј-оф, као и Цибона, а у последњих пет мечева у свим такмичлењима има само једну победу, док су Вукови са Тушканца нешто бољи са две победе у претходних пет мечева.

45. минут
Цибона је успела да тријумфује у Београду и нанесе Партизану 12. пораз у сезони.
44. минут
Цибона повећава предност, Вукови воде 86:81.
42. минут
Цибона прва стиже довођства које успева да сачува 84:81.

ПРОДУЖЕТАК

40. минут
Играће се пшрдоужетак у дворани ''Ранко Жеравица'' пошто је Јарамаз промашио шут за победу.
39. минут
Цибона смањује на 78:77 и биће велике неизвесности у последњем минуту меча.
37. минут
Успевају црно-бели да преокрену резултат тројкама Трифуновића и Дангубића, 75:74.
36. минут
Цибона успева да оствари предност преко Пркачина и Планинића и Вукови воде 74:69.
35. минут
Накић са две узастопне тројке доноси вођство Цибони69:67, да би Јарамаз изједначио.
33. минут
Партизан сигуран на старту последње деонице, води 65:61.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Партизан ће у последњу четвртину ући са поеном предности 59:58.
28. минут
Размена тројки, црно-бели и даље у вођству 57:53.
25. минут
Погађа тројку Трифуновић и Партизан стиже до предности 47:42.
22. минут
Дангубић тројком после дужег времена враћа вођство Партизану 41:39.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Стефановић уз звук сирене погађа тројку и потпуно враћа Партизан који сада има само поена заостатка на великом одмору 37:36.
18. минут
После два минута без поена, Трифуновић погађа тројку и смањује на 35:27. Јовановић је реаговао тајм-аутом.
15. минут
Цибона стиже до прве двоцифрене предности на мечу, 33:22 и Филиповски реагује тајм-аутом.
12. минут
Цибона наставља са добром игром и тројком Пркачина стиже до предности 29:21.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине. Цибона је серијом 11-0 стигла до потпуног преокрета и вођства 24:19.
9. минут
Цибона не посустаје, Вукови успевају да држе корак са црно-белима и стижу до изједначења 19:19.
6. минута
Партизан чува предност. Црно-бели одлично скачу у нападу и воде 17:13.
3. минут
Боље је меч отворио Партизан, али Цибона не дозвољава домачину да одмах дође до веће предности 9:7.
1. минут
Меч је почео минутом ћутања у час преминулог Миленка Савовића, легендарног играча Партизана.