АБА ЛИГА: Партизан ПРЕГАЗИО Крку и реванширао се уз камату за пораз у Новом Месту

03.04.2021. 22:49
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Рутински тријумф.

Кошаркаши Партизана савладали су рутински Крку са 91:67 (16:11, 25:22, 30:21, 19:14) у утакмици 24. кола АБА лиге.

АБА ЛИГА: Задар славио у Чачку, Борцу се смеши бараж (ВИДЕО)

ЈОВАНОВИЋ ПРЕД БУДУЋНОСТ: Морамо да будемо концентрисани свих 40 минута

ЛОША ВЕСТ ЗА КОКОШКОВА: Још је НЕПОЗНАТО да ли ће на имати на распогању бившег играча Партизана пред одлучујуће мечеве

Партизан је после серије од шест пораза у свим такмичењима везао три победе и то против Морнара и Меге пре овог меча и сада је дефинитивно изборен опстанак у регионалном такмичењу.

Ово је уједно био и реванш јер је у у првом мечу ове сезоне, Крка је декласирала Партизан у Новом Месту резултатом 69:50.

Партизан - Крка  91:67 (16:11, 25:22, 31:20, 19:14)

ДВОРАНА: Хала спортова "Ранко Жеравица" (Београд)

СУДИЈЕ: Денис Хаџић, Томислав Вовк, Радош Арсенијевић

ПАРТИЗАН: Мика 5, Пејџ 2, Дангубић 9, Стефановић 2, Јарамаз 12, Величковић, Перкинс 13, Јовановић, Јанковић 11, Томас 17, Трифуновић 11, Мозли 9. Тренер: Александар Матовић.

КРКА: Стергар, Кемфор 13,Стипчевић 11, Врабац 5, Барич 11, Коси, Шкифић 13, Шкедељ, Лапорник 8, Ребец 3, Вучетић 1, Миловановић 2. Тренер: Далибор Дамјановић.

Партизан је одиграо добро у рпвој деоници, али у другој четвртини је кренуо шут за три поена гостујућу екипу и успели су да дођу до изједначења. Црно-бели су тада заиграли одличну одбрану и поново дошали до предности од седам поена.

Београђани је наставио да доминира у рекету и у трећој четвртини, а Крка није имала решење за улазе Јанковића. Иако су наставили да погађају за три поена, црно-бели су користили сваки напад и на пола треће четвртине поново долазе до највеће предности од плус 14 и од тада се предност само повећавала.

Имао је Партизан чак пет кошаркаша са двоцифреним учинком уз двојицу са девет и може се рећи да је ово једна од најбиољих партија црно-белих ове сезоне.