АБА ЛИГА: Сјајни Лендејл дабл-даблом донео победу Партизану над Игокеом (ВИДЕО+ФОТО)

09.03.2019. 20:38
Džok Lendejl
Џок Лендејл / Извор: МН Press

Црно-бели славили у Пиониру.

Кошаркаши Партизана савладали су Игокеу на домаћем терену у оквиру 21. кола АБА лиге резултатом 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18). Најзаслужнији за победу црно-белих био је Џок Лендејл који је остварио дабл-дабл учинак са 17 поена и 11 скокова, а имао је индекс корисности 30.

НА ДАНАШЊИ ДАН: Партизан је победом над Спартом обезбедио место међу четири најбоља тима ЕВРОПЕ

ШЋЕПАНОВИЋ ОТКРИО: Круна каријере би ми била клупа Партизана (ФОТО)

На самом старту меча више од два минута је на семафору писало 0:0, а онда је Латавијус Вилијамс постигао прве поене на мечу. Одмах у следећем нападу је Ђорђе Гагић сјајним закуцавањем уз фаул распалио атмосферу у дворани. Потом су Лендејл на једној и Вилијамс на другој страни наставили да погађају, па су црно-бели повели са 7:6. До краја четвртине је виђена резултатска клацкалица и после уводних десет минута домаћа екипа је имала вођство 14:13.

У другој четвртини је екипа Партизана одржавала предност, а нешто више од три минута до краја полувремена на семафору је писало 23:21. Тада је уследила сјајна серија изабраника Андрее Тринкијерија захваљујући којој су на паузу отишли са осам поена вишка у односу на ривала (31:23).

После једног минута игре у другом полувремену црно-бели су по први пут дошли до двоцифрене разлике, али је тада уследио период феноменалне игре гостију који су серијом 10:2 потпуно ухватили резултатски прикључак. Ипак, од тог момента до краја треће четвртине су црно-бели захваљујући одличним ролама Пејџа и Лендејла успели да се одвоје и пред последњих десет минута резултат је био 47:39.

Парни ваљак је први реализовао напад у последњој четвртини и поново се одвојио на десет поена предности, али је онда Игокеа убрзо спустила разлику на шест поена. Тада је, међутим, уследила сјајна серија Партизана 9:0 којом су црно-бели решили питање победника и до краја меча су само одржавали предност.

ПАРТИЗАН - ИГОКЕА 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18)

ДВОРАНА: "Александар Николић", Београд

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000

СУДИЈЕ: Драгојевић, Стефановић, Поробић

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 6, Пејџ 8, Трифуновић, Си 2, Гегић 8, Величковић 7, Пецарски, Загорац 5, Ренфро, С. Јанковић 5, Лендејл 17, Гагић 9.

ИГОКЕА: Мусић 3, Талић, Лешић 16, Адамовић 7, Милошевић, Џерет, Радивојевић 8, Вилијамс 8, Илић 13, Анђушић, Рикић, Луковић 2.

18.00 Мега - Будућност

ТАБЕЛА: Црвена звезда 20-1, Будућност 14-6, Цедевита 14-6, Партизан 14-7, Мега 10-10, ФМП 9-11, Задар 7-14, Цибона 8-12, Морнар 7-13, Игокеа 7-14, Олимпија 6-14, Крка 6-14.