АБА ЛИГА: Сјајни Вилијамс и Будућност прејаки за ФМП, Игокеа победила (ВИДЕО+ФОТО)

27.11.2016. 21:00
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: МН Press

Подгоричани стигли до 10. победе у сезони.

Будућност је у складу са очекивањима лако победила ФМП у Железнику у 11. колу АБА лиге, док је Игогеа теже него што се очекивало савладала МЗТ.

Екипа из Подгорице је оправдала улогу фаворита и победила (77:69) у Железнику иако је ФМП солидно одолевао до треће четвртине. Најбољи и редовима Будућности био је бивши кошаркаш Црвене звезде Маркус Вилијамс. Американац је постигао 17 поена (3(8 двојке, 3/7 тројке, 2/3 слободна бацања). Седамнаест поена је постигао и Борис Савовић. ФМП је у финишу меча искористио опуштање гостију да стигне до једноцифреног пораза. Код домаћина је најефикаснији био Џона Болден који је постигао 12 поена, све иза линије 6,75 (4 од 8).

Кошаркаши Игокее су на свом паркету савладали су МЗТ из Скопља резултатом 79:72 у веома неизвесном мечу у којем су се током свих 40 минута екипе смењивале у вођству. Изабраници Драгана Бајића тако су стигли тек до друге домаће победе, а укупно шесте ове сезоне. Најбољи у редовима домаће екипе био је Џејмс Робинсон. Ове сезоне сјајни Американац утакмицу је завршио са 17 поена, пет скокова и седам асистенција, док је велику помоћ имао и у Страхињи Мићовићу, који је убацио 14 поена, без промашаја. На другој страни најефикаснији је био некадашњи члан Игокее Ђорђе Дреновац са 17 поена и пет скокова, а одличан је био и Џош Скот, којем су недостајала два скока до дабл-дабл учинка (12 поена, осам ухваћених лопти).

Олимпија - Црвена звезда (17)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 10-0, Будућност 10-1, Партизан 8-3, Цедевита 7-4, Цибона 7-4, Игокеа 6-5, Крка 5-5, Задар 4-6, Мега Лекс 4-7, ФМП 3-8, МЗТ 3-8, Олимпија 3-6, Морнар 3-8, Карпош Соколи 2-9.