АБА ЛИГА: Студентски центар пао у Чачку!

10.11.2023. 20:31
KK Borac
KK Борац / Извор: МН Press

Нова победа Борца...

Седмо коло АБА лиге почело је вечерашњом утакмицом у Чачку, где је домаћи Борац савладао екипу подгоричког СЦ Дербија резултатом 87:74.

МВП ТРКА: Јокић испред Ембида!Nikola Jokić

МВП ТРКА: Јокић испред Ембида!

ЏАБАЛЕСКА: Барселона дала посебан попуст за наредна три меча у ЕвролигиTomaÅ¡ Satoranski, Nemanja Nedović

ЏАБАЛЕСКА: Барселона дала посебан попуст за наредна три меча у Евролиги

ЗАИСТА НЕОБИЧНО РЕШЕЊЕ: Потписао Џејмс ГистDžejms Gist

ЗАИСТА НЕОБИЧНО РЕШЕЊЕ: Потписао Џејмс Гист

Током првог полувремена водила се равноправна борба, при чему су и једни и други били ефикасни у нападу. Гости су на петнаестоминутну паузу отишли са поеном предности - 47:46, али је у трећем кварталу Борац много боље заиграо у одбрани. Примили су Чачани само девет поена у том периоду и стекли двоцифрену предност коју су успели да одрже и у последњој четвртини.

Роналдо Сегу је са 17 поена и 6 асистенција био најефикаснији у екипи Борца, 16 је уписао Биртс, а по 15 Томашевић и Алекса Ускоковић који је додао и 4 скока и 6 асистенција, од којих су неке биле у стилу Милоша Теодосића, а што можете да видите у прилогу.

Код гостију изванредна партија Кенана Камењаша који је уписао 16 поена и чак 20 скокова, од чега 11 офанзивних. Пратили су га и Матео Дрежњак са 16 поена и скокова и Доукинс са 15 поена.

После оваквог епилога, СЦ Дерби има скор 4-3 на табели, а Борац сада има три победе и четири пораза.