АБА ЛИГА: Звезда ДЕКЛАСИРАЛА Морнар. Црвено-бели ТОРНАДО прохујао Баром! (ВИДЕО+ФОТО)

09.02.2019. 20:39
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: printscreen/Twitter/Aba Лига

Сјајна партија изабраника Милана Томића.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су тријумф у оквиру 19. кола АБА лиге победом на гостовању у Бару против Морнара са 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10). Убедљиво и без много муке црвено-бели су већ током прве деонице демолирали Баране и дошли до нове 18 победе у регионалном такмичењу.

СРАМОТА У СПЛИТУ: Нећете ВЕРОВАТи шта су све викали грађани за време напада на Звездине играче! Дно дна (ВИДЕО)

НЕМА МЕЧА У СПЛИТУ: Ватерполисти Црвене звезде на путу за Београд (ФОТО)

Већ у првој деоници Звезда је тројкама демолирала Морнар и захваљујући агресивној игри у одбрани повели први период меча решили у своју корист са 25:14. У наставку меча виђена је иста слика, а изабраници Милана Томића нису дозволили домаћину ниједну шансу да угрози њихову предност.

Из минута у минут разлика је расла и на одмор се отишло са предношћу београдског тима 50:26!

Морнар ни у другом полувремену није успео да повеже своје редове и угрози Звездину предност. Средином треће деонице предност актуелног шампиона Србије ишла је и до 30 поена разлике... Домаћи тим је наставио са нерезонском игром у нападу који је обиловао индивидуалним акцијама. често неуспешним.

Звезда је то искористила и на крају рутински привела меч крају уз неколико атрактивних потеза. Занимљиво је да је у последњој четвртини Звезда убацила само десет поена, али то ипак није утицало на коначан исход меча.

МОРНАР БАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10)

ДВОРАНА: Тополица

СУДИЈЕ: Томислав Хордов, Јосип Радојковић, Гордан Терлевић

Морнар Бар: Кнајт 10, Мићовић 15, Мијовић 2, Мугоша, Дреновац, Павић 4, Вујошевић 2, Волер 9, Сане, Врањеш 11, Ребић, Луковић 4.

Црвена звезда: Регланд 6, Раданов, Кешељ 9, Давидовац 5, Ненадић 2, Фаје 3, Берон 14, Добрић 13, Ристић 11, Симанић 9, Цирбес 8, Оџо 10.

18.00 Олимпија - Игокеа

ТАБЕЛА: Црвена звезда 18-1, Будућност 13-5, Цедевита 13-5, Партизан 12-6, Мега 10-9, ФМП 8-10, Морнар 7-12, Цибона 7-11, Задар 6-12, Игокеа 6-12, Олимпија 5-13, Крка 5-14.