АБА ЛИГА: Звезда пред Томпсоном ПРЕГАЗИЛА и ПОНИЗИЛА Задар (ВИДЕО+ФОТО)

02.01.2017. 20:45
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Близу рекорда.

Црвена звезда је 2017. годину почела како је завршила 2016. - победом, и то каквом! Кошаркаши Звезде су пред скоро седам хиљада навијача у дворани Александар Николић размонтирала десетковани Задар 113:65 (30:11, 37:16, 29:13, ). Изабраници Дејана Радоњића су 16. победом на старту сезоне наставили да грабе ка репризи из претходне две у којима су освајали титуле у регионалном такмичењу. Звезда није оборила рекорд АБА либе, баш је Задар победио Босну 122:88, као гост, у сезони 2002/03.

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА! Репрезентација Србије без селектора! (ФОТО)

Црвена звезда је прегазила Хрвате, а све је било јасно после прве четвртине. Већ у уводних десет минута шампион и тренутно најбоља екипа региона, водила је са 30:11. Међутим, изабраници Дејана Радоњића нису попуштали ритам, па су на полувреме отишли са невероватних 40 поена предности (67:27). И то уз велику минутажу момака који су углавном били резервисти, па су своју шансу искористили на најбољи могући начин.

СА ЊИМ НАПАДАЈУ ТИТУЛУ У АБА ЛИГИ: Челници Партизана се договорили са ОВИМ крилним играчем (ФОТО)

Делије, које су до врха напуниле халу „Александар Николић” (по званичним подацима 8.450 гледалаца!), имале су много разлога за задовољство. Један од њих је и сјајна партија капитена Луке Митровића, који се полако враћа у форму. Радоњић је наравно равномерно распоредио минутажу, у другом полувремену звезда више није газила. Али, и у таквом односу снага, против мора се и то истаћи десеткованог Задра, успела је да повећа разлику. На крају, сви у црвено-белом су се уписали у листу стрелаца, предњачио је Волтерс са 17 поена, а двоцифрени су били још Митровић, Симоновић, Дангубић, Бјелица и Лазић. Са друге стране, бољи од осталих био је Србин у Задру, момак који је био и члан Звезде, Иван Маринковић, меч је завршио са 20 поена.

МА КАКВА АЛИЈА: Супруга новог играча Звезде је РИБЕТИНА! (ХОТ ФОТО)

Утакмици у некадашњој дворани Пионир присуствовао је и нови члан клуба Дион Томпсон. Американац је дочекан бурним аплаузом, а навијачима ће се представити већ у петак кад Звезда гостује Жалгирису у 16. колу Евролиге.

Томпсон дочекан аплаузом! @dethompson9 #kkcz @nasacrvenazvezda

А пхото постед by RedStarFamily (@redstarfamily) он

ОРЛИЋ ОЧАРАО СТАРУ ДАМУ: Јувентус га СИЛНО жели, ЦЕНА је проблем (ФОТО)

Црвена звезда – Задар 113:65 (30:11, 37:16, 29:13, 17:25)
Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 8.450. Судије: Игор Драгојевић, Матеј Шпендл и Владан Шундић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 17, Дангубић 14, Митровић 16 (7 ск, 3 ас), Лазић 10, Добрић 8, Симоновић 15, Ракићевић 2, Џенкинс 8, Гудурић 8, Јовић 2, Кузмић 2, Бјелица 11 (8 ас).
ЗАДАР: Башић, Вранеш 4, Јеленковић 2, Крајина 12, Шпалета, Брзоја 10, Маринковић 20 (5 ск), Бараћ 13, Рамљак 4, Вркић.

ФМП – Крка (18)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 16-0, Партизан 13-3, Цедевита 11-5, Будућност 11-5, Цибона 10-6, Игокеа 9-7, Олимпија 7-9, Задар 6-10, Мега Лекс 5-11, Морнар 5-11, Крка 5-10,  Карпош Соколи 5-11, ФМП 4-11 МЗТ 4-12.