АБА ЛИГА: Звезда против Пантера до победе теже него што се очекивало (ФОТО)

27.10.2018. 20:18
Mohamed Faje
Мохамед Фаје / Извор: Фото: ФМП

Црвено-бели и даље непоражени у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде теже него што се очекивало дошли су до победе у петом колу АБА лиге и остали непоражени у регионалном такмичењу. Црвено-бели су савладали ФМП са 81:72 (25:12, 20:20, 15:17, 21:23) и тако остали усамљени на челу табеле макар на један дан пошто Мега Бемакс сутра игра свој меч. Изабраници Милана Томића имали су у два наврата 19 и 18 поена предности, али нису успели да тада преломе меч, па су тек у последњих пет минута утакмице дефинитивно решили питање победника.

Почетни минути меча у Железнику прошли су у изједначеној борби, али је одлични Фаје иницирао Звездину серију од 14-0 после чега су црвено-бели стигли до предности 18:5 у 6. минуту. Затечени Пантери нису успели да се опораве од тога и на први мали одмор се отишло са 13 поена предности за Звезду. Истим ритмом су наставили да играју играчи Милана Томића и на почетку друге деонице, а заостатак Пантера је растао. Средином те деонице стигла је Звезда и до тог тренутка максималних 19 поена предности (37:18) и деловало је да је већ тада све одлучено у Железнику. Ипак, Звезда се мало опустила што је ФМП искористио и за три минута серијом 14-3 смањио на 40:32. До полувремена је Звезда ипак успела да се врати на двоцифрено вођство.

Нешто спорије су оба тима кренула у трећу четвртину, али затишје није дуго трајало. Разиграо се Берон и Звезда је у 23. минуту дошла до 18 поена предности (52:34). Црвено-бели нису ни другу прилику да дефинитивно преломе меч искористили и поново је уследила серија грешака црвено-белих, што је ФМП искористио и знатно смањио разлику до последњег малог одмора. Од вођства 52:34 Звезда је постигла само осам поена до краја треће деонице и пред последњих 10 минута водила је 60:49. Црвено-бели ус лоше почели последњу четвртину, док је ФМП са три постигнуте тројке пришао на само пет поена заостатка 67:62 у 34. минуту. Пантери нису успели да остану у налету, пошто су Регленд, Перпероглу и Добрић одвели црвено-беле још једном на двоцифрену предност 76:62 у 37. минуту. Покушали су Пантери последњи пут да изборе неизвесну завршницу, али је Звезда сачувала предност и дошла до тријумфа.

ФМП - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  72:81 (12:25, 20:20, 17:15, 23:21)

ДВОРАНА: У Железнику.

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Радојковић, Трелевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 200.

ФМП: Ребец 12, Рит 15, Јеремић 5, Момиров, Апић 22, Пот 3, Стојачић 8, Бурсаћ 2, Радовановић 3, Шешлија, Николић, Ђорђевић 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регленд 9, Раданов, Човић 5, Перпероглу 10, Лазић 7, Фаје 18, Берон 7, Добрић 13, Ристић, Симанић 6, Цирбес 2, Оџо 4.

Партизан - Задар 85:95

Табела: Црвена звезда 5-0, Мега Бемакс 5-0, Будућност 3-2, Олимпија 2-3, Игокеа 2-3, Партизан 2-3, Цибона 2-3, Крка 2-3, Цедевита 2-3, ФМП 2-3 Морнар 2-3, Задар 1-4.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.