АБА ЛИГА: Звезда се НАМУЧИЛА док није БАЦИЛА Мегу на колена! (ВИДЕО+ФОТО)

25.12.2017. 20:12
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: Мега Бемакс/Ивица Веселинов

Црвено-бели се победом у последњем мечу 13. кола опростили од регионалног такмичења за 2017. годину.

Кошаркаши Црвене звезде успешно су завршили 2017. годину у Регионалном такмичењу. Црвено-бели су стигли до 11. тријумфа и придружили се подгоричкој Будућности на челу табеле. Изабраници тренера Душана Алимпијевића због честих падова у игри, тешком муком су у последњем мечу 13. кола славили против Меге у Сремској Митровици. Борбени тим Дејана Милојевића пружио је јак отпор шампиону Србије, осим у другој четвртини што се испоставило као пресудно за крајњи исход утакмице: Мега Бемакс - Црвена звезда 85:90 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24). Поред чињенице да је меч трајао два сата и 12 минута, обележио га је и невероватан број слободних бацања - 77!

ФИНТА, ПА КУЦАЊЕ: Антић потезом одушевио навијаче Звезде (ВИДЕО)

У САМО ТРИ РЕЧЕНИЦЕ: Вујошевић имао шта да поручи Грбовићу

ДОТАК'О ЈЕ ДНО: Био је селектор Србије, а сада је ПАО на НАЈНИЖЕ гране!

Звезда је фуриозно отворила меч и у 4. минуту стигла до прве двоцифрене предности (13:3), а затим и рекордних 19:7 неколико тренутака касније. Уследио је одговор Меге од 12-0 и изједначење 19:19 у 8. минуту, да би на крају прву четвртину решила у своју корист.

Ствар у своје руке на почетку другог периода, преузео је Дилан Енис. Звездин новајлија убацио је осам поена заредом у кош дојучерашњег клуба, и серијом од 10:4 вратио резултатску предност Алимпијевићевом тиму (34:29).

Уследила је поново доминација црвено-белих, па су на три минута пред одлазак на велики одмор стекли великих 12 поена (47:35), а неколико секунди пре краја полувремена стекли рекордних 14 (51:37).

Мега је изгубљеном лоптом почела трећу четвртину, што је Звезда казнила и повећала вођство на 17 кошева разлике (55:38). Како је време одмицало, расла је и предност гостију, разиграни Фелдин затрпавао је обруч Митровчана, а после 22 разлике (66:38) изгледало је да је победник решен.

САМО У АМЕРИЦИ: Служи затворску казну и игра утакмице (ФОТО)

Тргао се домаћин и у финишу треће четвртине успео да приђе само на "минус пет" (64:59), међутим, то је било све што су успели Милојевићеви изабраници да ураде. Серију од 21:4 за Мегу, прекинуо је Рочести кошем на 10 секунди до паузе и у последњи период одвео Звезду са седам поена вишка.

У тренуцима када је Мега покушавала да дође до изједначења, "тројка" Бјелице утишала је домаћу публику. Уследио је потом кош и додатно бацање Фелдина, за нови одлазак Звезде на "плус осам" (74:66). То се испоставило одлучујућим моментом, пошто су после нове тројке, овог пута Рочестија (77:68) и наде Митровчана да могу до подвига пале у воду.

Домаћин је на 90 секунди пре краја тројком Лазића успео да смањи на пет разлике (85:80), а затим је на уласку у последњи минут тренер Милојевић зарадио техничку грешку, која је и решила све дилеме.

Video file

Четврти период обележиле су чарке играча и чланова стручног штаба два тима после прекршаја Гоге Битадзеа над Матијасом Лесором. До туче није дошло, мада је кувало на паркету, а све је завршено техничким грешкама за клупе два тима, Стефана Синовеца, Матијаса Лесора и искључењем Неше Илића.

МЕГА БЕМАКС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 85:90 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24)

ДВОРАНА: "Пинки" у Сремској Митровици.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

СУДИЈЕ: Милија Војиновић, Владан Шундић, Драган Поробић.

МЕГА БЕМАКС: Мушиди 11, Ребић 6, Синовец 11, Марјановић, Чанчар 9, Битадзе 7, Јовичић 4, Лазић 17, Копривица 9, Самарџијски, Фундић 11, Капетановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 4, Давидовац 2, Лазић 3, Антић 12, Фелдин 24, Јанковић 1, Рочести 15, Лесор 2, Енис 10, Јовановић 5, Бјелица 12.

Будућност - Игокеа 81:59

ТАБЕЛА: Будућност 11-2, Црвена звезда 11-2, Цедевита 10-3, Партизан 6-7, ФМП 6-7, Цибона 6-7, Задар 6-7, Морнар 6-7, Игокеа 5-8, Олимпија 5-8, Мега Бемакс 4-8, МЗТ 2-11.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.