АБА ЛИГА: Звездин реванш Крки са каматом, пукла стотка на Бадње вече (ВИДЕО)

06.01.2020. 18:45
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остварили осми тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Крке у последњем мечу 14. кола пошто су у дворани ''Александар Николић'' славили са 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14) и тако се са каматом реванширали за пораз од октобра после којег је отишао тренер Милан Томић. Гости из Словеније добро су се држали током првог полувремена док их је служио шут за три поена, али је у других 20 минута Звезда показала да је далеко квалитетнији тим и остварила убедљив тријумф.

КАКО СЕ ТОМИЋ РАСТАО СА ЗВЕЗДОМ? Огласио се менаџер и ОТКРИО све детаље

СТИГАО ЈЕ КАО ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Љубимац Делија НАПУСТИО клуб! (ФОТО)

ЗВЕЗДИНА НОВОГОДИШЊА ЧАРОЛИЈА: Рекордна победа, најбоља посета и спектакл какав може да се види само у НФЛ-у

Били Берон и Бориша Симанић предводили су на почетку меча Црвену звезду која је повела са 9:0 у 3. минуту, да би Крка коначно погодила преко Козија. Црвено-бели су у потпуности контролисали игру и резултат, али је госте у игри одржавао одличан шут споља, па су успели да приђу на 17:13 у 7. минуту, да би Звезда ипак на први мали домор отишла са вођством 25:18.

Наставили су црвено-бели са добром игром и у другој четвртини, а у 14. минуту стигли и до прве двоцифрене предности 32:22, али је Крка за само два минута успела да то неутралише и приђе на 39:36 захваљујући шуту за три поена. Још једном су црвено-бели успели да се резултатски одлепе, али је Крка успела да одржи корак и тројком Пашалића у поседњој секунди првог полувремена оде на велики одмор са само три поебна заостатка 50:47.

Није Звезди требало много времена да поново стигне до двоцифрене предности (60:49 у 24. минуту), али овога пута Крка није имала прави одговор. Гостима из Словеније стао је шпут за три поена, док су црвено-бели наставили да доминирају под кошем и постижу лаке поене за максималних 71:57 у 27. минуту. У завршници треће деонице разиграо се и Владимир Штимац, а Звезда је на последњи мали одмор отишла са 16 поена предности (79:63). Последњих 10 минута меча црвено-бели су отворили са три узастопне тројке Берона, Пантера и Давидовца, па је предност домаћина нарасла до 90:65 у 34. минуту. Био је то и преломни тренутак меча када је постало јасно да ће Звезда остварити убедљив тријумф, а изабраници Драгана Шакоте мирно су привели утакмицу крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КРКА 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Јовчић, Јурас, Савовић.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.096.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 9, Кузмић 4, Браун 8, Давидовац 13, Лазић 12, Берон 16, Добрић 6, Јагодић Куриџа 5, Симанић 13, Јовановић 3, Оџо 4, Штимац 8.

КРКА: Коузи 19, Џонс 10, Јанчар-Јарц 3, Маринели 13, Шкедељ, Пашалић 8, Стипанчев, Ђапа, Филој, Балажич 3, Јошило 9, Рамљак 12.

Црвена звезда - Крка

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића

НБА: Преокрет у Лос Анђелесу! Драгао УНИШТИО Трејблејзерсе (ВИДЕО)

НЕОЧЕКИВАНО: Странац ОТИШАО из Београда пред меч са Крком!

НЕУНИШТИВ: Картер ПОСТАВИО рекорд који ће тешко ко сустићи

ДЕБАКЛ ПРЕД ДОЛАЗАК ЗВЕЗДЕ: Саша Обрадовић РАЗМОНТИРАО Асвел!

ДОМИНАЦИЈА УОЧИ ПАРТИЗАНА: Брутална партија Милоша Теодосића!