АБА СУПЕРКУП: Слатка ОСВЕТА Будућности, Звезда убедљиво до првог трофеја у сезони! (ФОТО)

23.09.2018. 22:46
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Није било дилеме око победника.

Кошаркаши Црвене звезде нови су освајачи АБА Суперкупа. У доворани у Лакташима, црвено-бели су прегазли актуелног шампиона АБА лиге екипу Будућности са 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Екипа Милана Томића била је бољи ривал током целог меча, а своју предност су увећавали из минута у минут. Одлична уверира Звезде пред старт нове сезоне у којој ће покушати да остваре пласман у Евролигу.

ЗВЕЗДИН ИГРАЧ ИМА СВОЈ РИТУАЛ: Применио га је и пред почетак дербија! (ФОТО)

СЕВЕР ЈЕ КРЦАТ! Звезда ће против Партизана имати ОГРОМНУ подршку! (ФОТО)

Црвена Звезда је почистила Budućnnost са паркета још у првој четвртини. Индивидуално, стратешки, Звезда је била за пола копља испред актуелног шампиона АБА лиге. Милан Томић је одлично поставио игру, натеравши Подгроричане на индивидуална решења. Регленд је сјано дириговао игру Звезде у нападу, а Добрић је експлодирао.. Са неколико сјајних шутева повећавао је предност svogg тима. Звезда је имала у једном тренутку током друге деонице и 17 поена предности, на пет минута до краја полувремена резултат је износио 41:21 за екипу Милана Томића.

Расла је Звездина предност из минута у минут, а врхунац доминације био је сам финиш првих 20 минута, када суцрвено-бели имали предност од 27 поена разлике! На крају првог дела резултат на семафору је гласио 57:32 у корист Звезде.

Питање победника било је решено већ средином треће деонице... Звезда је суверено држала предност од преко 20 поена разлике, док су на другој страни Подгоричани покушавали све, али ипак без успеха. Тренер Џикић је у неколико наврата тражио минут одмора у намери да размрда своје играче на паркету, међутим безуспешно. Пред одлучујућу четврту деоницу Звезда је водила са 78:55!

Да је Будућност неуиграна и раштоимована на старту ове сезоне потврдио је и почетак последње деонице. Индолентно и без икакве реакције на расположене З_вездине играче, били су на граници праве катастрофе. Фаје и Перпероглу су примакли Зведу на корак од плус 30.. Ипак, Подгоричани су смогли снаге да спусте минус на "подношљивих" 14 разлике и тако ублаже овај убедљив тријумф Звезде.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20)

ДВОРАНА: Спортска дворана у Лакташима

СУДИЈЕ: Пукл, Хордов, Мајкић

Црвена звезда: Регланд 10 (7ас), Човић, Перпероглу 12, Ненадић 8, Лазић 3, Фаје 14, Берон 4, Добрић 12, Ристић 5, Симанић, Цирбес 13, Оџо 8.

Будућност: Џексон 7, Ивановић, Шеховић, Е. Кларк 11, Баровић 19, К. Кларк 9, Гордић 7, Илић, Крафт 2, З. Николић, Поповић 4, Д. Николић 16.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.