АКРОПОЛИС КУП: Србија после НЕПОТРЕБНЕ драме победила Грчку (ФОТО)

25.08.2017. 21:51
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Окончано такмичење у Атини.

Репрезентација Србије победила је као гост Грчку у последњем мечу Акрополис купа 69:67 (21:18, 17:17, 16:9, 15:23), али је турнир освојила Грузија, иако је у мечу последњег кола поражена од Италије (65:73). Орлови су савладали Грчку иако су лако могли да направе од готовог вересију у самом финишу меча.

ТРАНСФЕР БОМБА: Партизан краде велику Звездину жељу као замену за Ђурђевића! (ФОТО)

НИЈЕ САМО АНТОНОВ: У Партизан стиже МЕГА појачање за Лигу Европе (ФОТО)

Прво полувреме није наговештавало убедљиву победу Србије, пошто је тај део меча био прилично уједначен. Србија је у два наврата имала плус седам, али се на полувреме отишло само са три поена предности за Орлове. У првом делу игре одличан је био центар Србије Огњен Кузмић, стрелац девет поена.

НЕМА МИРА МЕЂУ ВЕЧИТИМА: Терзић ИСПРИЧАО СВОЈУ верзију данашњих дешавања, нова БУРА у најави (ФОТО)

ЧУДНО ЈЕ! Позната новинарка поменула Нолета и направила ХАОС, фанови Србина нижу коментаре (ФОТО)

Србија је одличном игром у трећој четвртини отишла на великих плус 15 (59:44). Србија је имала и 69:55, на само три минута пре краја, деловало је да је све решено, али је онда уследила велика серија Грчке од 12:0 (Хелени су у тој серији промашили и чак три слободна бацања), па се ушло у драматичну завршницу. Калатес је имао шут за продужетак, али је промашио улаз, па је Србија славила. За Србију нису играли Владимир Лучић и Немања Недовић, док је Бобан Марјановић ушао у игру тек у другом полувремену.