ЕВРОЛИГА: Звезда СЛАВИЛА у Берлину! Ивановић наставља са победама

22.11.2022. 20:52
Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: МН Press

Меч 9. кола Евролиге.

KK Црвена звезде је у деветом колу Евролиге на гостовању Алби у Берлину славила, али тек после продужетка са 88:84. Тако је Душко Ивановић наставио са победама и показао да овај тим црвено-белих ипак има квалитет.

ДО САДА НЕВИЂЕНО: Амери снимили филм о српском кошаркашком дербију

ОВО НИЈЕ НОРМАЛНО: Меч Бразил - Србија водиће судија којег памтимо по лошем

"НИСАМ НИ ОЧЕКИВАО ДА БУДЕМ НА СПИСКУ" Ђуричић и Гудељ хладне главе дочекују Бразил

Отворила је Звезда са 5:0, али су се домачи серијом 10:0 вратили у игру. Ипак, прву деоницу су шампиони Србије решили у своју корист резултатом 20:19. На почетку друге деонице опет је Звезда кренула јако повела 26:21, али одмах су вратили Немци са шест везаних поена.

До краја полувремена Звезда је играла нервозно и зато се може рећи да заостатак од три поена и није превелик, а Недовић је уз звук сирене могао и да изједначи на крају.

АЛБА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 84:88 (19:20, 21:17, 17:18, 18:20, 9:13)

Мерцедес Бенц Арена у Берлину.

Судије: Радовић, Перез и Травицки.

АЛБА: Ло 2, Просида 3, Смит 23, Делоу 6, Вецел 2, Шнајдер, Кумађе 5, Тиман 4, Сикма 10, Лемерс 12, Блат 7, Зусман 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд 5, Вилдоза 21, Митровић 15, Лазић, Мартин 2, Добрић 6, Ивановић 6, Недовић 16, Марковић, Кузмић 2, Петрушев 7, Бентил 7.

Немци су стигли и до плус девет (52:43), али изласком Холанда који је свакако био најслабији на терену Звезда је поново вратила прикључак када су играчи Албе промашивали бацања и у 29. минуту је било 55:55. Опет уз звук сирене овог пута Вилдоза није успео да донесе чак и вођство црвено-белима пред последњу деоницу. У последњих десет минута се ушло са резилтатом 57:55.

Црвена звезда је после дуго времена повела на 82 секунде пре краја и то након тројке Луке Вилдозе 74:75. Зусман је погодио једно бацање и у последњи минут се ушло у егалу.

Недовић је тада изгубио лопту, али нису ни Немци искористили напад и остало је 17 секунди до краја, који су имали и два мала фаула могућности да направе, која су и направили и остало је 8,4 секунде до краја. Недовић је пробао, али само до првог обруча и ушло се у продужетак.

Тројком су отворили наставак Немци, а Звезда је на половини опет преузела вођство (81:80). Недовић је са два феноменална улаза направио плус четири и тако је отворио пут црвено-белима до победе. До краја је рутински приведен меч и црвено-бели су остварили трећу овосезонску победу у Евролиги.