АЛЕКСЕЈ БЛИСТАО У ПОРАЗУ: Покушевски уписао нови ДАБЛ-ДАБЛ!

11.12.2022. 08:38
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Коначно је кренуло...

Поред Николе Јокића који је забележио 80. трибл - дабл у каријери, одлично вече имао је и Алексеј Покушевски! Српски кошаркаш је против Кливленда Кавалирса забележио трећи дабл-дабл у сезони, али је и овај, као и претходна два, нажалост дошао у поразу Оклахома Сити Тандера – 110:102.

ЈОКИЋ ПОЧИСТИО ЏЕЗЕРЕ: Никола стигао до 80. ТРИПЛ-ДАБЛА (ВИДЕО)

ПРОБЛЕМ ЗА ДАЛАС: Дончић ПОВРЕЂЕН!

АБА: Звезда рутински савладала Морнар

Покушевски је меч завршио са 16 поена, колико није убацио још од средине новембра и партије против Бостона, али се посебно истакао у дефанзиви.

Већ до полувремена забележио је десет скокова, а до краја утакмице стао је на 14 ухваћених лопти (12 под својим кошем), три блокаде и пет асистенција. И док је дефанзивне колоне "пунио" у првом полувремену, у нападу је највећи допринос дао у последњој деоници.

Некадашњи кошаркаш Олимпијакоса је у четвртој четвртини убацио десет од својих 16 поена (тројке шутирао 3/3) и у великој мери допринео да Оклахома седам минута пре краја истопи заостатак од 16 поена који је имала средином треће деонице (89:89).

Међутим, као да су се Тандери истрошили и остали без концентрације, уследило је неколико везаних промашаја гостујуће екипе, што су Кавалирси искористили и поново стекли двоцифрену предност.

Једини ефикаснији од Покушевског у пораженом тиму били су Гилџос Александер са 23 поена и Гиди са 17 кошева и 13 ухваћених лопти. У екипи Кливленда предњачио је Леверт са 22, док су Ален (21 поен, 11 скокова) и Мобли (21 поена, 12 скокова) забекежили по дабл-дабл.