АМЕРИ СЕ ПИТАЈУ КАКО? Још једна РАПСОДИЈА и НОВИ трипл-дабл Николе Јокића (ВИДЕО)

16.03.2018. 08:10
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Српски ас носио Денвер до још једног тријумфа.

Кошаркаши Денвера наставили су борбу за пласман у плеј-оф НБА лиге, па су у ноћи између четвртка и петка савладали Детроит са 120:113. Заблистао је поново Никола Јокић, који је дошао до новог трипл-дабл учинка.

Овог пута је Јокић до трипл - дабла, осмог у сезони, дошао тек у последњој четвртини, али оно што је најважније Нагетси су славили. Иако су имали и 26 поена разлике крајем треће четвртине, Пистонси су серијом 27-6 дошли на само пет поена минуса. Ипак, успели су домаћи да издрже овај налет и забележе битан тријумф у борби за плеј-оф. Јокић је меч завршио са 23 поена, 12 скокова, 10 асистенција и по три украдене лопте и блокаде. На другој страни Блејк Грифин постигао је 26, док је Андре Драмонд забележио 21 поен уз 17 скокова.

ЕВРОЛИГА: Пешић без ПОЛА тима НАЈСТРАШНИЈЕ понизио ЗВЕЗДИН братски клуб, и то УСРЕД Пиреја (ФОТО)

НЕ МОЖЕ ДА ПРЕЖАЛИ: Самардо Самјуелс је за ОВО оптужио Партизан

Денвер је сада девети на Западу са 38-31 и имају победу више, али и пораз више од Клиперса, док им осмопласирана Јута, после убедљивог тријумфа над Финиксом 116:88 бежи једну победу. Детроит је девети, али на Истоку са 30-38 и заостају за осмим Мајамијем чак шест победа.

За разлико од Јокића, Милош Теодосић и Бобан Марјановић нису имали разлога за радовање. Клиперси су поражени на тешком гостовању у Хјустону - 101:96. За 20 минута проведених у игри Тео је имао скроман учинак од три поена, четири асистенција и два скока, док је Боби поново мел посматрао са клупе за резервне играче.