АТАМАН ''ИЗГОРЕО'' НА КОНФЕРЕНЦИЈИ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Панатинаикос се огласио саопштењем
Кошаракаши Панатинаикоса поражени су у првом мечу финала плеј-офа грчког шампионата од Олимпијакоса са 82:76.
Пирејци су у том мечу имали 29 слободних бацања, док је Панатинаикос извео само пет, а Зелени су имали и девет досуђених фаулова више.
Због тога је незадовољство на конференцији за медије после меча исказао и тренер Панатинаикоса Ергин Атаман, да би се потом огласио и клуб саопштењем.
- За највећи клуб у Европи, са својом богатом историјом и милионима навијача, није опција да одговори тако што ће да оде у другу лигу нити ће да одбије да игра утакмицу или да забрани државној телевизији да емитује утакмицу - стоји у првом делу саопштења алудирајући на Олимпијакосов одлазак у другу лигу. - Посвећени смо борби до краја шампионата на терену са навијачима који су нам и штит и главни приоритет. Заједно ћемо урадити све да успемо.
Из Панатинаикоса су најавили и правне постпуке како би се истерала правда и испоштовали навијачи. Ипак, резултат првог меча остаје и Олимпијакос води са 1-0 у серији.