АТЛАНТА НЕМОЋНА БЕЗ БОГДАНА: Јокић за полувреме дабл-даблом УЛОВИО Јастребове (ВИДЕО)

18.12.2021. 07:49
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Нова брука Лејкерса.

Кошаркаши Денвера савладали су на гостовању Атланту резултатом 133:115, а Никола Јокић је поново био један од најзаслужнијих за овај тријумф.

БИНГО КОЈИ СЕ ЧЕКА: Звезда све ближа појачању које ће одушевити Делије

ИТАЛИЈАН НАПРАВИО ИНЦИДЕНТ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ ЗА МЕДИЈЕ: Тринкијери ПРОЗИВАО портпарола Звезде

ВАЖНА ПОБЕДА! Радоњић задовољан тријумфом, али БЕСАН због једне ствари: Има нешто ЛОШЕ

Српски центар је за 27 минута проведених на паркету уписао дабл-дабл са 20 поена, 10 скокова и 7 асистенција, али није превише играо.

Иако су Нагетси били драстично ослабљени изостанком Мајкла Портера Џуниора, Џамала Марија, Перија Дозијеа, Маркус Хауарда, Џамајкл Грина, и болесног Бол Бола (ковид), успели су да однесу победу.

Узроке што Џокер није више времена био у тиму треба тражити у два брза фаула, која је направио на старту другог полувемена, па тренер Грумења Мајк Мелоун није желео да га излаже ризику и учини да меч заврши брже од предвиђеног, те га је послао на клупу, будући да су гости константно држали игру и резултат.

Јокић је већ до полувремена убацио 13 поена, седам скокова, пет асистенција и три украдене лопте, због чега је био најзаслужнији што је Денвер већ на великој паузи водио са огромних 18 (72:54).

Србин је већ на старту другог дела зарадио два брза фаула и стигао до четврте личне, а пошто је Атланта била у заостатку од 23 поена, Џокер је могао на заслужену паузу.

Меч је обележио талентовани Бонес Хиланд поставивши рекорд НБА каријере са 24 поена, иако има само 21 годину. Његове четири тројке из пет покушаја су допринеле да гости из Колорада преслишају домаћина, у чијем саставу није било повређеног Богдана Богдановића.

Уз раме најефикаснијем Хиланду и Јокићу, били су Монт Морис са 21 и Џеф Грин који је попут српског аса додао 20 кошева.

Код Атланте, која је претрпела пети узастопни пораз код куће без Богдана, Хила и Хантера, доминирао је Тре Јанг са 34 поена и 10 асистенција. Испратио га је само Џон Колинс са 20 кошева, остали далеко испод.

Лејкерси су доживели нови пораз, овог пута од Вукова који су славили у Минеаполису резултатом 110:92.

Захваљујући расположеном Ентони-Таунсу, који је постигао 28 поена, Минесота је уписала 14. тријумф у сезони. По 17 кошева додали су Бизли и Ди Анђело Расел, а Новел 14.

Последње појачање тима из Лос Анђенелеса Ајзеа Томас био је најзапаженији у пораженом тиму са 19 поена, док је Леброн Џејмс дао један мање, уз 10 скокова и пет асистенција.