БАЈЕРН ПАО У ТРИЛЕРУ: Жалгирис славио против Бавараца са пола коша разлике!

17.11.2023. 21:10
KK Žalgiris
KK Жалгирис / Извор: Фото: Еуролеагуе

Сјајна кошарка у Каунасу.

Кошаркаши Жалгириса су савладали Бајерн у Каунасу после велике драме, резултатом 74:73, у оквиру деветог кола Евролиге. Литванска екипа је новом победом дошла до скора 4-5, док Баварци имају три тријумфа и шест пораза.

АГЕНТ СВЕ ОТКРИО: Све је било договорено али Звезда се предомислила око доласка Шведа! Aleksej Å ved

ВРАЋА СЕ: Милутинов на терену чека ПетрушеваNikola Milutinov

ВРАЋА СЕ: Милутинов на терену чека Петрушева

ПРОБЛЕМИ: Партизан драстично ослабљен против АлбеŽeljko Obradović, KK Partizan

ПРОБЛЕМИ: Партизан драстично ослабљен против Албе

Екипе су доста изједначено ушле у меч, али је Жалгирис нешто боље одиграо у завршници прве четвртине и дошао до 7 (25:18).

Жалгирис је на старту другог квартала дошао до двоцифрене предности, али није успео да је одржи. Бајерн је добром игром у наставку и 10:0 серијом дошао до вођства 37:39, а потом полувреме завршио са поседом предности (41:43).

Гости из Минхена су много боље отворили друго полувреме. Дошли су до 9, али нису успели да преломе меч.

Жалгирис је заиграо доста боље и дошао до предности пред последњих десет минута - 62:61.

У последњој деоници су обе екипе одиграле катастрофално у офанзиви, свега 19 поена виђено је на обе стране уз доста промашаја.

Уследило је пет минута празног хода, за обе екипе. Жалгирис је имао два поена предности (72:70), али је уследила тројка Сержа Ибаке за минимално вођство Бајерна, али на две секунде до краја је погодио Кинан Еванс за два поена и донео минималну победу Литванцима – 74:73.

Најрасположенији, у победничкој екипи био је Роландс Шмитс са 16 поена, Томаш Димша је уписао 14 поена, а двоцифрени су били Еванс и Лукас Лекавичиус са по 11 поена, као и Лауринас Бирутис са 10 поена и девет скокова.

Код Бајерна, Ибака са 20 поена и седам скокова, пратио га је Леандро Болмаро са 12 поена шест скокова и четири асистенције. Двоцифрен је био још и Ник Вајлер-Беб са 11 поена, шест скокова и пет асистенција.

Жалгирис у наредном колу гостује Олимпијакосу, док Бајерн путује у Француску на ноге Асвелу.