БАРСА НИЈЕ ДОЗВОЛИЛА ДА БУДЕ МАЈСТОРИЦА: Ел Класико у финалу првенства Шпаније

13.06.2023. 23:15
Nikola Mirotić
Никола Миротић / Извор: Профимедиа

Каталонци имају предност домаћег терена.

Кошаркаши Барселоне су у четвртом мечу у Малаги савладала Уникаху 87:75 и тако славила 3:1 у серији. Тако да ећ у финалу шпанске лиге бити велики дерби, јер је претходно и Реал избори место у завршници.

НЕ ЗНАМ ДА ЛИ СМЕМ ДА ПРИЧАМ? Кампацо дао НЕУОБИЧАЈЕНУ изјаву после пораза од Партизана

ДАНТЕ ВРЛО, ВРЛО ОТВОРЕН: О судијама, Смаилагићу, Вилдози, али и ИГРИ КАМПАЦА

НЕДОСТАЈАО ЈЕ ОН, А НЕ ВИЛДОЗА: Делије љуте на Недовића и још двојицу

У првој и трећој четвртини била је виђена сјајна игра Каталонаца који су пред последну деоницу водили саа 73:52. Било је 23:14 за домаће у последњих 10 минута, али се победник није доводио у питање.

Код победника најефикаснији је био Никола Миротић са 14 поена, два више од Саторанског, док је Никола Калинић меч завршио са осам поена, три асистенције и два скока. На другој страни Калиноски и Пери постигли су по 15 поена.

У финалној серији предност домаћег терена имаће Барселона, тако да ће се прва утакмица играти у Блауграни, као и евентуална мајсторица.