БАРСЕЛОНА СЕ НЕ ШАЛИ: Каталонци славили у Атини против Олимпијакоса

13.10.2023. 22:35
KK Barselona
KK Барселона / Извор: Фото: Еуролеагуе

Пресудила серија гостију од 14-0 у последњој четвртини.

Кошаркаши Барселоне савладали су у неизвесном мечу у Атини Олимпијакос са 77:68 (23:16, 17:18, 16:20, 21:14) и тако остварили и другу победу у новој сезони Евролиге, док је грчки тим доживео први пораз.

НЕДОВИЋ ЗНА ШТА ЈЕ РЕШИЛО ДУЕЛ У КАУНАСУ: Није све било ни до нас

МИТРОВИЋ ТУЖАН ЗБОГ ПОРАЗА: Пресликан меч од прошле године, нема времена за туговање

ИВАНОВИЋ ИСКРЕН: Нисмо добри у овом тренутку, ОН је направио разлику

Каталонци су добро ушли у дуел и стекли 12 поена предности већ у првој четвртини, али је Олимпијакос заиграо боље па је на полувремену предност гостију била преполовљена 40:34. Олимпијакос се у наставку потпуно приближи Барселони и потом је кренула резултатска клацкалица пошто су се тимови у неколико наврата смењивали у вођству. Пирејци су четири и по минута пре краја повели 66:59, али су уследила два минута без коша Олимпијакоса док је Барселона трасирала пут за серију 14-0 и 45 секунди пре краја повела 73:66 и практично оверила тријумф.

Николас Лапровитола је са 17 поена био најефикаснији у Барселони, док је Алекс Абринес постигао један мање. Никола Калинић постигао је осам поена уз шест скокова. У Олимпијакосу је Томас Вокап постигао 14 поена, Алек Питерс 11, док је Никола Милутинов имао 10 поена и четири скока.