БАВАРЦИ УГАСИЛИ ПАРНИ ВАЉАК: Трећи узастопни пораз Партизана!

24.09.2023. 17:59
Željko Obradović, KK Partizan
Жељко Обрадовић, KK Партизан / Извор: МН Press

Узбудљиво вече кошарке...

Кошаркаши Партизана поражени су од Бајерна из Минхена резултатом 99:95 у утакмици за треће место на меморијалном турниру Павлос Јанакопулос у Атини.

”МИ НИСМО КЛУБ КОЈИ НАПУШТА ДОМАЋЕ ПРВЕНСТВО, А УЗИМА ПАРЕ”: Тешке речи председника Црвене звезде!

ЖОЦ ГА СИЛНО ЖЕЛЕО: Ратоборни НБА центар дебитовао против Реал Мадрида и - ОДИГРАО ВРХУНСКИ! (ВИДЕО)

ФРАНЦУЗИ НЕСТРПЉИВИ: Ембид мора да одлучи

Ово је трећи узастопни пораз Партизана у ових недељу дана, рачунајући и дуел са СЦ Дербијем у АБА Суперкупу.

Партизан је и данас добро започео утакмицу, повео је са 10:2 после тројке Аврамовића, али је брзо испустио предност и до краја првог квартала водила се равноправна борба, па је после првих десет минута игре било 22:22.

Франциско и Едвардс су у екипи Бајерна били шутерски највише расположени, одржавали су свој тим резултатски у игри, али је Партизан углавном имао предност и на полувреме је однео пет поена предности - 51:46.

Почетак трећег квартала обележио је Бонга са две тројке, али је и Партизан узвраћао, преко Вукчевића, Трифуновића. Нову тројку за Бајерн погодио је Обст, али му је узвратио Доужер за 63:55.

Ипак, поново се дешавају велике осцилације у игри Партизана који је до краја трећег квартала поново испустио стечену предност. Црно-бели су до краја овог дела игре примили 28 поена, а Бајерн је у послдњу деоницу ушао вођством резултатом 74:72.

После непуна два минута игре у последњој деоници, та предност Бајерна је порасла на ''плус шест'' - 78:72.

Тренер Обрадовић је реаговао тајм-аутом, а Смаилагић је прекинуо ту серију Бајерна својим тринаестим поеном. Међутим, Зек Ледеј ни данас не погађа своје карактеристичне шутеве, а Бајерн се враћа на шест поена предности.

Џејмс Нанели је ту предност преполовио кошем уз фаул, али онда проблеме Партизану почиње да прави доскорашњи центар Меге Данко Бранковић који је изнудио пети прекршај Смаилагића на шест минута пре краја.

Минут касније, капитен Партизана Кевин Пантер је са линије пенала смањио на 87:86 и полако су црно-бели улазили у још једну неизвесну завршницу.

Без Смаилагића на терену, Бранковић је све више долазио до изражаја, погодио је за ''плус три'', а на другој страни Камински узвраћа са линије слободних бацања.

На три минута до краја Ледеј не погађа шут за три поена, што на другој страни кажњава Едвардс својом тројком за 92:88 у корист Бајерна.

После новог тајм-аута, црно-бели везују пет поена преко Нанелија, за вођство 93:92 на два минута до краја.

Међутим, Зек Ледеј никако не успева да пронађе свој нападачки ритам, затим и Анђушић прави фаул у нападу, а Едвардс на минут до краја погађа своју нову тројку и поништава оно што је Нанели минут раније донео Партизану - 97:93 за Бајерн.

Нанели је са линије пенала смањио на ''минус два'', а у последњим секундама тројке нису погодили ни Пантер, ни Нанели, после чега је Бон га фаулиран и ту је Партизановим надама у овом мечу био крај.