ПОМРАЧЕЊЕ У ПОСЛЕДЊОЈ ЧЕТВРТИНИ: Србија поражена од Белгије у Монсу

28.11.2021. 14:47
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Орлови постигли само шест поена у одлучујућих 10 минута.

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је у Монсу од Белгије са 73:69 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19) у другом колу квалификација за Светско првенство. Орлови су поражени захваљујући врло лошој игри у последњој четвртини када је Белгија стигла до вођства, а Србија за 10 минута постигла свега шест поена.

ПЕШИЋ УПОЗОРАВА: Неће бити лако, Белгијанци имају искуство, знају да играју

БОЛНО: Погледајте како се ПОВРЕДИО Богдан Богдановић (ВИДЕО)

ПАРТИЗАН ИЗГУБИО ОД ЗАДРА 56 РАЗЛИКЕ: Црно-бели су завршили меч са ДВА играча

Није изгледало да ће исход меча у Монсу бити победа Белгије. Србија је добро кренула предвођена расположеним Аврамовићем и полако градила предност која је на крају прве четвртине била 21:13. Наставила је Србија у истом ритму, пошто је Теодосић био тај који је повукао у другој четвртини, мада је Белгија успела да приђе у почетку на пет поена заостатка. Међутим, убрзо је Србија поново имала предности и то двоцифрену, а убрзо и максималних 14 разлике 36:22 после тројке Аврамовића, а на полувремену је тим селектора Светислава Пешића водио са 12 поена предности.

У наставку је Белгија заиграла нешто боље и успела да се спусти на једноцифрен заостатак, али је Србија контролислаа дешавања на паркету и у последњу деоницу ушла са девет поена вишка. Тек што се кренуло у четврту деоницу, нестало је струје у дворани и уследио је петоминутни прекид. То као да је потпуно исекло Орлове. Белгијанци су почели да играју много боље, док је Србија почела да се мучи у нападу и тек после четири минут игре понетирала преко Заогрца. За то време је Белгија лако решавала ситуације у нападу док је Србија пропуштала шансе форсирајући често шут за три поена. У 36. минуту је Белгија први пут после уводних 2:0 стигла до вођства 66:65 и више није испуштала предност, мада је Петрушев на кратко вратио вођство Србији. Петрушев је 72 секунде пре краја изједначио на 69:69, да би Сем Ван Росом 57 скеунди пре крај погодио тројку за 72:69. Уследила је серија промашаја у шуту за три поена на обе стране, изгубљена лопта Србије, да би Ван Росом са пенала донео Белгији победу.

БЕЛГИЈА - СРБИЈА 73:69 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19)

ДВОРАНА: Монс арена.

СУДИЈЕ: Конде (Шпанија), Шарапа (Белорусија), Балдини (Италија).

БЕЛГИЈА: Акјазили 2, Ван Росом 20, Мвема 11, Серон, Жиле 5, Делало, Ванвијн 6, Либер 5, Бако 14, Кестело, ван Виле, Обасохан 10.

СРБИЈА: Јовић, Петрушев 16, Теодосић 14, Копривица, Дангубић 5, Раданов, Ристић 8, Јагодић-Куриџа 5, Загорац 2, Аврамовић 19, Трифуновић, Новак.

Кошаркашка репрезентација Белгије дочекује Србију у мечу другог кола квалификација за Светско првенство, које ће се играти 2023. у Индонезији, Филипинима и Јапану. Изабраници Светислава Пешића су славили у премијерном мечу у Београду против Летоније  са 101:100, док је Блегија у гостима са 83:57 славила у дуелу са Словачком.

Такмичење је организовано тако да три екипе из групе А у којој се налзи Србија иду даље, а тамо су укрштају са исто толико селкција из групе Б. Из новоформиране групе најбоље три иду на Светско првенство.

Уживо ток мече пратите овде.

40. минут
Крај меча, Белгија је савладала Србију 73:69.
39. минут
Белгија и даље има предност 69:67.
37. минут
Белгија води 66:65, Србија је постигла само два поена за пет минута последње четвртине.
35. минут
Белгија се потпуно вратила у меч и пришла на 65:62.
32. минут
Меч је био прекинут на пет минута због нестанка струје у дворани.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине. Белгија је успела у једном тренутку да приђе на три разлике, али је Србије успела да врати предност и у последњу деоницу улази са вођством 63:54.
28. минут
Враћа Ристић Србији двоцифрену предност на асистенцију Теодосића 56:46.
26. минут
Тројком Теодосића Србија враћа нешто већу предност 52:44.
25. минут
Успела је Србија да заустави налет Белгије, 47:43.
23. минут
Белгија боље отвара друго полувреме и серијом 9-0 смањује на 41:38.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Србија на полувремнеу води 41:29.
18. минут
Троком Аврамовића Србија стиже до максималне предности 36:22.
17. минут
Србија контролише меч и чува вођство 29:20.
15. минут
После скоро четири минута Србија поново стиже до поена 25:18.
11. минут
Србија је стигла до прве двоцифрене предности 23:13.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Србија води 21:13.
9. минут
Теодосић везује две тројке и Србија има максималну предности 19:11.
7. минут
Србија мини серијом 6-0 долази поново до вођства 13:7.
5. минут
Србија је пропустила да искористи неколико напада, а Блегија тројком стиже од изједначења 7.7.